Таг:, , ,

Какви ташни ќе носиме оваа сезона?

Во продолжение ви ги претставуваме трендовите на ташни за оваа сезона есен/зима. На шопинг...

10 чизми до колена совршени за оваа есен

Ништо не извикува „есен” како пар добри чизми до колена. Од кожа до се-измеѓу, ви...

Ова се случува еднаш во година дена: Денес во 16:21 се случи токму тоа!

Некои од вас ќе бидат среќни, некои пак тажни! Во зависност од тоа дали сте љубител на летото,...

3 видови на потпетици кои ќе доминираат оваа есен

Не е тајна дека оваа сезона повеќето дами посегнуваа по рамни обувки бидејќи имаме најголем...

Цветни фустани кои ќе се носат оваа есен

Лелеави цветни фустани со должина под колена, закопчани до врат со високи или кратки чизми...

Како да изгледате модерно оваа есен (на едноставен начин)

Чипкани топови, фустани од антилоп, блузи кои ги откриваат рамената и сукњи со копчиња се...

Која боја на коса ќе биде хит оваа есен?

Пристигнувањето на есента е нов почеток. По одморите и лежерните летни денови полека сите се...

BO ПЕТОК Е ПРЕОБРАЖЕНИЕ ГОСПОДОВО: ЕВЕ ШТО НЕ СМЕЕТЕ ДА ПРАВИТЕ!

Преображение Господово е еден од оние осум големи Христови празници, кога, според народното...