Чек дис аут
Search

Таг:, , ,

„Паф“ ташна: хит модел на ташна која оваа зима ќе ја носат само најмодерните жени

Хит ташна за оваа зима! Пред неколку децении јакна со пердуви беше неопходен дел од...

Ова е најпопуларен модел на панталони во моментов: Дали сте доволно храбри да ги носите?

Парче облека со мек крој што практично нема структура Во светот на фармерките и панталоните...

Игра со бои: Како да носите светол костум во канцеларија

Оваа есен, се препорачува вашата конзервативна или минималистичка гардероба да ја освежите...

Волнените шешири се апсолутен тренд на сезоната

Една од главните причини зошто толку многу ја сакаме есента е секако разновидноста на...

Како да носите високи чизми оваа есен

Неколку сезони по ред, чизмите над колена не ги загубија своите позиции. Ѕвездите на модните...

Како италијанските жени се облекуваат во есен: Тие тоа најдобро го знаат! (ФОТО)

За нив да се биде дама е правило број еден! Исто како и Французите, облечени во необичен стил,...

Хит моден детал за есен и зима: На секоја комбинација и дава луксузен и гламурозен изглед!

Можете лесно да ги вклопите во вашиот стил, бидејќи тие доаѓаат во огромен број бои и дезени...

Подгответе се за најдраматичниот тренд: Предимензионираните ташни се вратија!

Со овие модели нема да поминете незабележано На малите женствени ташни, дизајнерите...

Еве како да комбинирате кратко здолниште и високи чизми без да изгледате вулгарно: Совети за сите модерни дами

Еве како секогаш да изгледате отмено, а не вулгарно во на сите омилената комбинација –...

Нијанси на бои кои асоцираат на успех и моќ: Со овие бои, секоја комбинација ќе изгледа моќно!

Со нив нема да погрешите Дојде време да започнеме да размислуваме за комбинации на облека...

Сите жени со стил сега носат облека во оваа боја! (ФОТО)

Обично се избегнува модата, но сега дојде до израз Боја на фстак, нане, светла и потемна или...

Карирано палто – Идеално парче за модна трансформација

Едно од модните класици кога станува збор за гардероба за ладните денови, е дефинитивно...

Нов hair тренд за есен 2019 – Golden hour прамени

Златните прамени на косата, кои делуваат како низ нив да се преливаат сончевите зраци, се...

Како италијанските жени се облекуваат во есен: Oни тоа едноставно најдобро го знаат тоа!

За нив, да се биде дама е правило број еден! Како што Французинките го носат својот стил...

Стајлинг идеи со црни фармерки

За секоја пригода. Многу дами да се прашуваат, фармерките би требало да се носат апсолутно...

3 есенски стилови: Фустан и чизми, комбинација која ќе сакате да ја носите секој ден! (ФОТО)

Ако се прашувате со што најдобро можете да ги комбинирате чизмите, тоа е фустанот....

Модното парче што го носевме во текот на летото станува тренд и во наредните месеци!

Се комбинира со сè! Многу атрактивен и удобен модел што ќе сакате да го носите многу често,...

Фантастични идеи за креирање на елегантен стајлинг

Денес ви презентираме 30 идеи за креирање на совршен и елегантен стајлинг за сите прилики....

Совети од топ моделот: Кејт Мос ни ги откри правилата за добар стил!

Нејзиниот стил се заснова на овие правила. Во нејзиниот гардеробер може да се најдат...

Нема да можете да и одолеете: Фризура што ќе биде број еден оваа есен!

Есента е совршено време за промена на фризурата. Оваа фризура беше исклучително популарна и...