Таг:, , , , , ,

Врска и Фејсбук не одат заедно: 5 проблеми што паровите ги имаат поради социјалните мрежи

Верувале или не, овие навидум безопасни ситуации можат да предизвикаат сериозни проблеми во...

Ќерка напишала писмо до починатиот татко: Добила одговор кој не го очекувала!

Ешлин Марачино секоја година пишувала писмо на балон за нејзиниот починат татко и го...

Како ќе изгледаат познатите личности кога ќе остарат со помош на популарната апликација „FaceApp“

Забавно е да дознаеме како би изгледале во староста, па затоа деновиве социјалните мрежи се...

4 апликации кои секогаш ви ја трошат батеријата – дури и кога не ги користите!

Можеби би требало да размислите дали треба да избришете некоја од нив за да ви трае...

Од профилот на Фејсбук може да се дијагностицира 21 болест

Научниците сметаат дека според содржината која ја објавуваме на Фејсбук може да се...

Отсега Фејсбук го ограничува „LIVE“ снимањето

Компанијата Фејсбук денес објави дека ја ограничува употребата на својата платформа „Live“...

Поранешната сопруга и мајката на неговите 3 деца решила да се омажи повторно: Пораката на поранешниот маж ја споделиле 125 илјади луѓе!

Никој не можел да замисли какви се емоциите на овој човек кој ја гледа поранешната жена како...

Дали сте зависни од вашиот смартфон?

Можеби зборот “зависен“ е премногу груб збор, но  повеќето луѓе се чувствуваат навистина...

Дали им верувате на сите информации кои ќе ги прочитате на социјалните мрежи?

Лагите кои се шират на социјалните мрежи можат да наштетат на секој од нас, па дури и на...

Нова опцијана Фејсбук: Како да избришете пратена порака?

Компанијата „Фејсбук“ почна со тестирање на опцијата unsend за апликацијата Месинџер, која ќе...

Херој на неделата: Овој човек три денови копаше дупка за да го спаси мачето Сречко! (ФОТО)

„Херој на неделата ми е зетко Jove Stojanovski кој 3 дена копаше дупка за да спаси мало маче кое...

За што служи и како се добива: Фејсбук доделува оценка за сигурност на страниците

Фејсбук откри дека ја оценува сигурноста на корисниците за да се бори со ширењето лажни...

ФОТО: Се сеќавате на мајмунчето Лука од Зоо Скопје, еве како изгледа сега

Скопката Зоолошка градина на својата официјална Фејсбук страна објави фотографија од...

Фејсбук подготвува нова опција, наскоро достапна за сите корисници

Фејсбук тестира неколку различни алатки за да ја претвори социјалната мрежа во посериозен...

За овие 10 работи силните жени никогаш не се грижат

Сите ќе се сложиме дека повеќето од нас животот го сфаќаат премногу сериозно. Секако, само...

Цукерберг трет најбогат човек во светот

Основачот на „Фејсбук“, Марк Цукерберг, веќе е на третото место на најбогати луѓе во светот,...

Слаткото девојче од „Х-фактор“ блесна во бело- Илма Карахмет се омажи, а пејачот од истото шоу и стана кум (ФОТО)

Дури и оние кои не ја следеа првата сезона на музичкото шоу „Х фактор“, се сеќаваат на Илма...

Дали знаете како изгледаше Фејсбук во 2004? Погледнете како се менуваше низ годините

Во 2004 година, денес најпопуларната социјална мрежа Фејсбук била позната како The Facebook. Низ...

Фејсбук сепак ќе се наплаќа?

Фејсбук најави дека почнува со пилот проект чија цел е наплаќање на членството во групите на...

ФОТО: Се ожени македонскиот ракометен репрезентативец- неговата избраничка е поранешна ракометарка

Се ожени долгогодишниот македонски ракометен репрезентативец, Никола Маркоски. На Фејсбук...