Таг:, , , , , , , , ,

УНЕСКО му даде рок на Охрид до февруари да ги сруши дивоградбите!

Станува збор за 1.076 дивоградби, од кои 409 се лоцирани во заштитен појас, односно на...

Децата родени во февруари се најкреативни!

Децата родени во февруари, најкраткиот месец во годината се специфични по многу нешта....

На 9 и 10 февруари посетете го Lovemade Bazaar и пронајдете го совршениот подарок!

„Дечки и девојки, сопруги и сопрузи, cool другари и другарки, креативци, љубители на...

Карактеристики на луѓето родени во февруари

Ако сте родени во февруари, ова се вашите карактерни црти, како и „предвидувања“ за...

Февруарската промоција на Promoitalia ви нуди пакет понуди на кои нема да одолеете!

Во месецот на љубовта и убавите емоции, разгалете се себеси и дозволете си нега каква што...

Хороскоп за февруари: Овие 5 знаци ги очекува голема среќа!

Во текот на февруари некои знаци од Зодијакот ќе се чувствуваат лошо, но нема сите да го...

Зошто февруари има 28 дена? (ВИДЕО)

На Римјаните можеме да им се заблагодариме на комплексниот календарски систем, поради што...

Интересни факти за луѓето кои се родени во февруари

Февруари е месец од годината со најмалку денови и токму тоа го прави посебен. Така и луѓето...

Зошто февруари има 28 денови? Причината ќе ве изненади

Старите Римјани тешко се справувале со календарите кои се обидувале да ги направат, а за...

Samsung Galaxy S9 започнува со продажба во март

Својот најнов телефон, Galaxy S9, Samsung планира да го претстави веќе во февруари, додека...

Температура од 48 степени: Најтоплиот февруари во историјата на Австралија

Австралиските итни служби се подготвуваат за потенцијална катастрофа, откако мораа да...

Судбински месец во бројот 2: Погледнете што ве очекува во февруари

Се наоѓаме во година на единицата, затоа што во глобала 2017 година е во бројот 1, а тоа значи...

Зошто само февруари има 28 дена

Месецот февруари не ни постоел додека Нума Помпилиус, вториот од седумте римски кралови не...

8 квалитети кои ги поседуваат само луѓето родени во февруари

Родените во најкраткиот месец од годината го карактеризираат исклучиво позитивни...

Зошто родените на 29 февруари се посебни луѓе?

Неофицијално во светот има околу четири милиони луѓе, родени во последниот ден од февруари...

Еве зошто само февруари има 28 дена

Месецот февруари не ни постоел додека Нума Помпилиус, вториот од седумте римски кралови не...