Таг:, , , , , , , ,

Стинг на Градски, како лек за Македонија: На 2. јуни голем музички спектакл за љубителите на квалитетната музика!

Авалон Продукција уште еднаш ќе ја донесе позната британска музичка ѕвезда Стинг, на 2. јуни...

На 2 јуни 2019 година, Авалон Продукција повторно го носи Стинг во Скопје!

По рекордно брзо распродадедното шоу што се одржа во Вип Арената на 15.10.2017 (во рамки на “57th...

На 12 јули, сите патишта водат кон арената „Филип Втори“

Најтрофејниот македонски клуб на сите времиња наредниот месец го очекува нова „одисеја“...

УСПЕАВМЕ ДА ЈА СПАСИМЕ ДЕСНАТА НОГА НА ЏАМБАЗОВ ВО ПРАШАЊЕ БЕА МИНУТИ…

По две успешни  операции, на левата и на десната нога Игор Џамбазов денеска ја напушти...

УЕФА: Скопје ќе биде домаќин на Европскиот Суперкуп во 2017-та година!

Скопје и Националната Арена „Филип Втори” ќе го организираат Европскиот Суперкуп во 2017...

Даниел Кајмакоски е новото лице на македонскиот фудбал

Даниел Кајмакоски, официјално стана промотор на настапите на македонската фудбалска...