Таг:, , , , , , , , , , ,

5 научно докажани придобивки од вежбањето пилатес кои ќе ви го променат животот

Секојдневно се соочуваме со стресови и хаотични ситуации. Секој од нас е во потрага по мир и...

Од вчерашниот скопски маратон, ги издвојуваме најинтересните моменти! (ГАЛЕРИЈА)

Скопскиот маратон секоја година собира голем број на граѓани, професионалци и аматери и...

„Терминаторот“ и на 70 години во одлична физичка кондиција

Арнолд Шварценегер во 2011 година се разведе од сопругата Марија по 25 години брак. Крајот на...