Таг:, , , , ,

Враќање во форма после долгото жешко лето: Што треба прво да направите за да ја добиете посакуваната фигура?

Клучот за успехот не е во диетата и гладувањето … Само неколку чекори за да добиете...

Време е за промена на навиките: 3 совети за здрав и квалитетен живот!

Без разлика дали се занимавате професионално со спорт, или пак само рекреативно спортувате,...

Која е жената која ги поседува најубавите очи во светот?

Очите се огледало на душата. Тие го покажуваат тоа што срцето го зборува. Нема ништо поубаво...

Пролетни одлуки: Што треба да промените во своите навики за да го доведете телото до совршенство?

Денес и официјално започна пролетта, а со зголемувањето на температурата се зголемува и...

Пет потполно природни начини да ги затегнете своите гради

Градите се подложни на промени поради различни причини. Доколку забележите дека градите ви...

5 едноставни трикови за одличен ефект на вашите веѓи!

На едноставен начин постигнете тренди изглед! Додадете малку боја Фарбањето на веѓите е...

Древно предвидување на иднината: како високот може да го открие протокот на нашата судбина?

Веќе илјадници години високот се користи за откривање на иднината. Се претпоставува дека...

Има 44 години, мајка е на три деца и изгледа феноменално: Ова е нејзиниот дневен ритуал!

Австралијанката Ебигејл О’Нил има 44 години, мајка е на три деца и магепсува со нејзиниот...

Познат фотограф советува како секогаш да изгледате убаво на фотографиите

Џон Гудвин, познат фотограф на популарните ѕвезди, споделил некои од своите тајни за жените...

Метаболизмот на 20, 30 и 40 години: Како се менуваат работите кај вашето тело?

Кога сте биле деца, сте лапнувале што и да ви дојде на ум без никаква грижа. Растењето,...

ВИДЕО: Каков татко, таков син, Кристијано Јуниор во стилот на својот татко

Кристијано Јуниор, исто како својот татко од Реал Мадрид се пресели во школата на Јувентус,...

Кои се најчестите стравови кај луѓето?

Сите луѓе се плашат од различни нешта, некои пак се поплашиви од другите. Сепак, постојат...

ВИКЕНД ХОРОСКОП (25 – 26 АВГУСТ , 2018)

Овен   Во семејната околина во најава се радосни настани. Добрата атмосфера создава идеални...

Што јадат Ангелите на Викторија сикрет?

Манекенките од брендот Викторија Сикрет мора да бидат во совршена форма, но и тоа има своја...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (06 АВГУСТ, 2018)

Овен Ќе настојувате да преземете премногу ризици. Бидете внимателни и не газете врз...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (23 ЈУЛИ – 29 ЈУЛИ )

  Овен Ситуацијата е под контрола. Одлично се чувствувате уживајќи во друштвото на...

Заборавете на симетријата: Еве како правилно да ги истакнете веѓите

Истакнувањето на веѓите моментално можеби е еден од најголемите трендови за разубавување....

Ќе се изненадите: Еве какви гради мажите сакаат најмногу

Многу жени мислат дека мажите најмногу сакаат големи гради. Но, всушност за повеќето мажи...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (21 МАЈ 2018)

Овен Доколку имате проблеми со партнерот, време е да ставите крај. Доста веше со измачување и...

Твитер советува: Сменете си ги лозинките

Корисниците на Твитер се советуваат да ги сменат своите лозинки, соопшти компанијата....