Таг:, , , ,

5 едноставни чекори до совршена брановидна фризура која е секогаш во мода

Потребни се само 5 едноставни чекори за вашата коса да добие брановидна форма која никогаш...

Обликот на носот го открива карактерот на мажот, но и неговите способности во креветот

Постојат безброј облици и форми на носеви но, ова се најчестите од нив: 1. Нубиски нос Луѓето...

#365среќа Се срамев од себеси, не беше лесно: Младиот Илија и неговата трансформација која имаше над 4 милиони прегледи сега со ново инспиративно видео

„Го направив ова видео со цел да инспирирам многу луѓе, кој се обидуват да си ги променaт...

Колку често треба да го перете својот градник?

Можеби никогаш не сте размислувале на оваа тема, но всушност корисно е да знете колку често...

„Терминаторот“ и на 70 години во одлична физичка кондиција

Арнолд Шварценегер во 2011 година се разведе од сопругата Марија по 25 години брак. Крајот на...

Децата родени во зима треба да ги носат овие прекрасни имиња!

Ви откриваме неколку имиња кои во нашите краишта засекогаш ќе бидат врзани за зимата...

Што навистина треба да направите ако на телото имате бемка од која растат влакненца

Бемките на телото се честа појава но луѓето често не знаат што да прават во врска со нив....

ВИДЕО: Сега изгледа ОДЛИЧНО, но како изгледаше Лила пред 7 години?

Водителката на најгледаното квиз шоу Лила Стојановска изгледа толку добро, што забораваме...

СЕКОЕ УТРО СТАВАЛА ГУМИЧКА ОКОЛУ ДВАТА ПРСТА! ОВА ЌЕ СПАСИ МНОГУ ЖЕНИ!

Високите потпетици се екстремни помошници за секоја жена. Телото добива сосема нова форма и...

Како на најбезболен начин да поминете преку разводот: Искрена исповед на скршени жени како водич за животот по бракот!

Некои разводи се завршуваат мирно и со договор, додека од друга страна има парови на кои...

На картата на светот има едно животно, го гледате ли?

Твитерџиите откриле дека светот прикажан на мапите е во форма на мачка која си игра со...

Да не ви се верува! Еве зошто жените сакаат мажи со голем стомак!

Истражување на Турскиот Универзитет Ерџис покажа дека мажите со прекумерна тежина се...

Спарси го декласираа Кливелнд, Нов трипл-дабл на Вестбрук

Актуелниот шампион во НБА лигата Кливелнд доживеа дебакл во Сан Антонио и ја загуби првата...

ВИДЕО: Влезете во форма за 15 минути со кардио вежби за почетници

Кога започнувате со физичка активност, потребни се вежби кои ќе ви помогнат полека да...

8 позитивни работи кои ќе се случат ако престанете да носите градник

Ниe жените имаме турбулентна врска со нашите градници. Тие се елегантни, убави симболи на...

Најдобрите вежби за да се ослободите од двојната брада(подбрадок)

Иако подбрадокот најчесто е проблем за лицата со прекумерна телесна тежина, трупањето на...