Таг:, , , ,

ФОТО НА ДЕНОТ: Патки уживаат во прошетката низ празните скопски улици

Иако сите сме исплашени од ситуацијата која владее во светот и го чекаме денот кога сѐ ова ќе...

ФОТО НА ДЕНОТ: Во најтешките денови за Италија, мајка роди близначиња и ја сподели фотогрфијата!

Ова е најубавата фотографија која ќе ја видите денес. Оваа Италијанка стана мајка на здрави...

Фото на денот: Во Струмица се чистат и се дезинфицираат улиците!

Деновиве сме сведоци на фотографии од градовите ширум светот кои веќе ги дезинфицираат...

Доказ дека среќата е избор: Немаат дом, но имаат љубов еден кон друг!

Оваа мајка и нејзиниот син биле забележани играјќи се сред густ сообраќај. Наспроти...

ЗОО Скопје денеска е вест на денот во светските медиуми! (ФОТО)

„Горди сме што денеска Скопје ЗОО е вест на денот во светските медиуми. Престижниот The Guardian...