Таг:, , , , , , ,

Секоја жена заслужува да биде убава и негувана: „Beauty lux Lounge“ е новото омилено место на дамите!

Секоја дама треба да одвои време за нега и грижа за својот изглед и здравје. Правилната...

10 фотографии кои докажуваат дека фризурата го менува изгледот на жената! (ФОТО)

Штом ѝ се случува нешто важно во животот, жената посакува да ја промени фризурата. Во тие...

Овие фотографии се доказ дека соодветната фризура може да го промени вашиот изглед комплетно!

Колку и да не го сметаме физичкиот изглед како приоритет, сепак ќе признаеме дека чувството...

Фризура идеална за модерни мажи кои сакаат да остават впечаток

Оваа фризура со средна должина е идеална за мажи кои се модерни, сакаат да изгледаат...

Комплетна доминација на момците од „Фризер за мажи Станче“, на овогодинешниот „Hair Fair“

Во неделата во Македонската опера и балет се одржа 18. издание на „Hair Fair“ во организација на...

Фризерското студио Станче е добитник на престижна награда на натпреварувањето во Белград!

Современиот салон за мажи „Фризерско студио Станче“ покрај многубројните успеси и...

Топ 4 фризури за дами кои подмладуваат

Точно е дека кратката коса визуелно ги намалува годините, но тоа дефинитивно не е строго...

Ова е новиот омбре тренд за девојки кои не сакаат често да се фарбаат!

По разновидните смели трендови во боењето на косата, пристигна еден кој го обожаваат...

Холивудски фризер открива: Оваа фризура е во тренд и одговара на сите облици на лице

Фризерот на славни личности, Лери Кинг тврди дека моментално најпопуларната фризура...

Свечена пунџа во два чекори: Да и тоа е возможно, потребно ви е само ластиче за коса! (ВИДЕО)

Брзо и лесно! Девојки, овој трик сигурно ќе ви се допадне. Погледнете го видеото неколку пати...

Омбре варијантата на фарбање е повторно во мода. Погледнете кои нијанси се враќаат оваа сезона!

Се прашуваме дали популарниот омбре некогаш ќе излезе од мода, а судејќи по најновите...

5- годишно девојче ги освои срцата на 53.000 следачи на Инстаграм со својата неверојатна коса

Миа Афлало има само пет години, а веќе остави белег на модниот пазар и на социјалните мрежи,...

Личниот фризер на принцезата Дајана конечно ја откри тајната на нејзината фризура

Принцезата Дајана остана запаметена како принцеза со големо срцо, но и како една од жените...

#365среќа Тоше Кипријанов: „Откако знам за себе знам и за љубовта кон техниката на шишање и создавање на модерни фризури“

Приказната и причината за раѓањето на љубовта кон фризерскиот занает започнува малку...

Зошто „сувото“ потстрижување е најдобро за вашата коса?

Грешите доколку мислите дека косата може да се потстрижува само кога е мокра. Имено,...

Еве на колку време треба да се шишате ако сакате долга коса

Ја пуштате вашата коса да расте веќе неколку месеци така што го одложувате одењето на...

Овие фризури ќе бидат хит оваа пролет

Пролетта е период на промени и освежување, на сите ни годат повисоките температури и...

Fallayage – новиот есенски тренд на фарбање на косата

Ombre, tiger eye, balayage – последните неколку сезони се појавија бројни трендови на фатбање на...

Фризури кои секоја дама треба да знае да ги направи

Иако повеќе сакаме да одиме кај професионалци и да ја препуштиме нашата коса во сигурни раце...

Жените кои се шминкаат заработуваат повеќе!

Досега биле направени многу истражувања за да се дознае колку физичката привлечност ќе ви...