Таг:, ,

Направете сами: Брза пунџа за само неколку минути – многу едноставно

Брзо се прави, сепак и е многу едноставна. Во главно, ви треба само 5 минути за да ја...

(ВИДЕО) Иделна фризура за празничните забави: Неодоливи гламурозни локни

Не ви е потребен професионалец, еве како да ги направите самите Фризурата од прекрасни...

Едноставна елеганција – 3 совршени фризури за новогодишната ноќ

Бидејќи веќе нè зафати празничната еуфорија, веќе размислуваме и за фризури за...

10 фотографии кои докажуваат дека фризурата го менува изгледот на жената! (ФОТО)

Штом ѝ се случува нешто важно во животот, жената посакува да ја промени фризурата. Во тие...

Заблескајте за новогодишните празници: Совршени идеи за беспрекорна шминка!

Се ближат новогодишните празници, период од годината кога сите се трудиме да заблескаме во...

Кара Делевин ги шокира своите фанови со новиот изглед

Манекенката изгледа потполно непрепознатливо Кара Делевин е позната по тоа што сака да...

Се враќаат фризурите од 80-тите: Ситни таласи на вашата коса повторно се во тренд! (ФОТО)

Ако сте обожавател на таласеста коса оваа вест ќе ве израдува, минивалот е повторно ин По...

Фризерите откриваат – Ова е идеалната боја на коса која стои добро на секого

Со оваа боја нема никогаш да погрешите Поминаа оние денови кога едноставните нијанси на...

Ветерот и влагата не им можат ништо: Идеални фризури за дождливо време!

Дојде она време кога е скоро невозможно да ја скротите косата Мора да признаеме дека ги...

Фризура за сите сезони: Плетенката е идеално решение за убав, модерен и уреден изглед!

Плетенката е една од ретките фризури која никогаш не излегува од мода. Може да ги носите на...

Ќе ве освојат на прв поглед: Додатоци за коса кои ќе ја одбележат сезоната есен/зима! (ФОТО)

Со нив, секоја фризура ќе биде поинтересна Ако ви здодеала вашата стандардна фризура, овие...

Нов hair тренд за есен 2019 – Golden hour прамени

Златните прамени на косата, кои делуваат како низ нив да се преливаат сончевите зраци, се...

ШАРЛИЗ ТЕРОН ПОМЛАДА ЗА 10 ГОДИНИ ПОСЛЕ ШИШАЊЕТО: Нова фризура за есен одлична за ретка коса

Убавата актерка Шарлиз Терон има нова фризура која изгледа одлично на дамите со ретка коса....

Најдобри фризури за дами со овален облик на лице

Инстант инспирација за есенска промена! Да започнеме со најдобриот факт: ако имате овален...

Уште една промена: Ким воодушевува со нова фризура!

Нов тренд на повидок? Ким потврдува. Ким Кардашијан последниве неколку месеци носи ултра...

Најголема трансформација во нејзината кариера: Моника Белучи ја скрати косата и изгледа сосема поинаку!

Моника Белучи се нашла пред објективот, а потоа и пред малите екрани уште на 20 години кога...

Најубавите изданија на ангелот на Victoria’s Secret – Барбара Палвин

25 годишниот модел е новата муза на брендот Армани, кој ја назначи за своја амбасадорка на...

(ВИДЕО) Заборавете на фигарото: Идеални локни со помош на овој трик!

Борбата со сувата и оштетена коса може да биде заморувачка, особено кога редовно користите...

Како локните да ви стојат цел ден

Инстантно решение за сите кои имаат „непослушни“ локни.. Доколку вашата кадрава коса се...

Три начини да имате модерна фризура оваа есен

Идеи за сега и за наредната сезона. Погледнете ги трите идеи од модната недела во Копенхаген...