Таг:, , , , ,

Фризерите откриваат – Ова е идеалната боја на коса која стои добро на секого

Со оваа боја нема никогаш да погрешите Поминаа оние денови кога едноставните нијанси на...

Ветерот и влагата не им можат ништо: Идеални фризури за дождливо време!

Дојде она време кога е скоро невозможно да ја скротите косата Мора да признаеме дека ги...

Фризура за сите сезони: Плетенката е идеално решение за убав, модерен и уреден изглед!

Плетенката е една од ретките фризури која никогаш не излегува од мода. Може да ги носите на...

Ќе ве освојат на прв поглед: Додатоци за коса кои ќе ја одбележат сезоната есен/зима! (ФОТО)

Со нив, секоја фризура ќе биде поинтересна Ако ви здодеала вашата стандардна фризура, овие...

Нов hair тренд за есен 2019 – Golden hour прамени

Златните прамени на косата, кои делуваат како низ нив да се преливаат сончевите зраци, се...

ШАРЛИЗ ТЕРОН ПОМЛАДА ЗА 10 ГОДИНИ ПОСЛЕ ШИШАЊЕТО: Нова фризура за есен одлична за ретка коса

Убавата актерка Шарлиз Терон има нова фризура која изгледа одлично на дамите со ретка коса....

Најдобри фризури за дами со овален облик на лице

Инстант инспирација за есенска промена! Да започнеме со најдобриот факт: ако имате овален...

Уште една промена: Ким воодушевува со нова фризура!

Нов тренд на повидок? Ким потврдува. Ким Кардашијан последниве неколку месеци носи ултра...

Најголема трансформација во нејзината кариера: Моника Белучи ја скрати косата и изгледа сосема поинаку!

Моника Белучи се нашла пред објективот, а потоа и пред малите екрани уште на 20 години кога...

Најубавите изданија на ангелот на Victoria’s Secret – Барбара Палвин

25 годишниот модел е новата муза на брендот Армани, кој ја назначи за своја амбасадорка на...

(ВИДЕО) Заборавете на фигарото: Идеални локни со помош на овој трик!

Борбата со сувата и оштетена коса може да биде заморувачка, особено кога редовно користите...

Како локните да ви стојат цел ден

Инстантно решение за сите кои имаат „непослушни“ локни.. Доколку вашата кадрава коса се...

Три начини да имате модерна фризура оваа есен

Идеи за сега и за наредната сезона. Погледнете ги трите идеи од модната недела во Копенхаген...

За оваа фризура ретко која жена би имала храброст – Шарлиз Терон ги шокира своите фанови

Преубавата глумица позната по тоа што многу често експериментира со изгледот повторно ги...

Направете совршена француска пунџа за само 6 минути! (ВИДЕО)

Наместо да трошите многу пари и време за фризер, за свечените пригоди направете сами...

Трендови за овој јули кои не смеете да ги пропуштите: 3 летни модни императиви!

Времето лета, а со него и трендовите кои доаѓаат и си одат речиси секојдневно. Овој месец не е...

Како се менувал поимот за машка убавина од 1910-та година до денес?

По се, стандардите за машка убавина и стил не се менувале многу низ годините, посебно ако се...

Ставете марама на вашата коса за модерен изглед ова лето! (ФОТО)

Марама која ќе ја комбинирате во своите фризури е задолжителен моден додаток ова лето. Без...

Овие фотографии се доказ дека соодветната фризура може да го промени вашиот изглед комплетно!

Колку и да не го сметаме физичкиот изглед како приоритет, сепак ќе признаеме дека чувството...

Сезона на прослави и свадби, а вие сѐ уште не сте подготвени? Не грижете се, ние го имаме решението за вас!

Како и секоја година, токму во исто време се случува да добиете убава, украсена покана! На неа...