Таг:, , , , , , , , , , , ,

Омбре варијантата на фарбање е повторно во мода. Погледнете кои нијанси се враќаат оваа сезона!

Се прашуваме дали популарниот омбре некогаш ќе излезе од мода, а судејќи по најновите...

5- годишно девојче ги освои срцата на 53.000 следачи на Инстаграм со својата неверојатна коса

Миа Афлало има само пет години, а веќе остави белег на модниот пазар и на социјалните мрежи,...

12 типови на мајки кои ќе ги сретнете во парк

Од мајката која знае сѐ до паничарката. Има тука сѐ и сешто. Мајката која е опседната со...

Ова е новата хит фризура наречена „glass hair“

По „неуредните“ брановидни бобови и подолгите лобови, оваа сезона пристигна нов тренд на...

6 феноменални предлози за лоб фризура

Кога станува збор за оваа супер популарна должина, фризерите советуваат пред да се одлучите...

Оваа фризура ја обожаваат славните дами, а најубаво прилега на долга коса!

Девојките кои имаат долга коса знаат дека воопшто не е лесно да се преживеат горештините и...

Ева Лонгорија ужива во слатките маки: Поради бебето немам време за фризура

Актерката Ева Лонгорија ужива во првите денови од мајчинството, а иако не објавува често...

Заборавете на популарната боб фризура – ова лето се носи сосема друга фризура!

Моментално тешко ни е да замислиме дека било која фризура може да ја замени мегапопуларната...

Личниот фризер на принцезата Дајана конечно ја откри тајната на нејзината фризура

Принцезата Дајана остана запаметена како принцеза со големо срцо, но и како една од жените...

Доколку не сакате да ризикувате со трендовите, овие 3 бои на коса никогаш не излегуваат од мода

Иако трендовите за боја на коса се менуваат од година на година, некои бои засекогаш ќе...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (01 ЈУНИ 2018)

Овен  Петок, почеток на викендот, крај на работната недела. Со нетрпение го чекавте овој ден,...

Фризура идеална за на плажа, но и за вечерните излегувања

Како што се ближат најтоплите денови, долгата и пуштена коса на +35 е навистина непрактична...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (17 МАЈ 2018)

Овен  Само неколку часа одмор ќе ви бидат доволни да ги наполните батериите, затоа правете...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (14 МАЈ 2018)

Овен Не би било лошо доколку денес размислите за вашите постапки од пред некое време....

Најпопуларната фризура за ова лето: Како да направите и вие вакви плетенки? (ВИДЕО)

Потребно е само да имате долга коса, а во ова видео ќе ја видите целата постапка во правењето...

Едноставна и елегантна фризура за тенка коса, која е хит оваа пролет

Да, коса во опашка повторно ќе биде во мода, но каков вид? Што сакаат жените? Всушност, само...

5 едноставни чекори до совршена брановидна фризура која е секогаш во мода

Потребни се само 5 едноставни чекори за вашата коса да добие брановидна форма која никогаш...

Направете ја сами оваа плетенка која сите ја обожаваат (ВИДЕО)

Оваа плетенка се прави од низа чворови кои е потребно добро да се затегнат за фризурата да...

Кралска фризура: Како да направите пунџа за неколку минути како Меган Маркл? (ВИДЕО)

Моментално најголемата инспирација за мода и убавина насекаде во светот е идната војвотка,...

Најдобрите фризури за тенка коса!

Дали мислите дека сте единствената со проблематична тенка коса?  Еве решение, правилното...