Таг:, , ,

Како до фамозната пунџа фризура на Џенифер Лопез

Познатата стилистка Џен Аткинс која редовно ги прави феизурите на холивудските дами и...

Предлог фризури за свечени прилики

Доколку се припремате за некаква свеченост и сеуште не сте се одлучиле за изгледот на вашата...

Стилист секој ден и прави различни фризури на својата сопруга

Мет Фугати е познат стилист во Холивуд кој редовно е задолжен за фризурите на познатите...

Туторијал за фризурата на Денерис од најновата сезона на “Game of Thrones”

Најпопуларниот лик од феноменот “Игра на тронови” – Кралицата Денерис секогаш ги...

Комплименти на кои жените “се топат”

Американките и Французинките сакаат комплименти за облеката, додека Британките сакаат да...

Како да ја стилизирате кратката ‘БОБ’ фризура

Краткиот ‘боб’ веќе неколку сезони е омилен помеѓу дамите, а она што го прави толку...

Убавици со екстра долги и убави коси

Овие убавици сигурно ќе ви ја разбудат желбата да почнете да ја пуштате косата, бидејќи...

Совршени фризури за летните денови

Ви претставуваме неколку идеи за како да ја стилизирате вашата коса овие летни денови каде и...

Несекојдневни фраерски фризури, скриени под долгата коса

Долгата коса е убава, но понекогаш знае да изгледа здодевно. Но што ако под долгата коса се...

4 начини како да ја навиткате косата без да ја горите (ВИДЕО)

Најчесто кој има права коса, сака виткана коса, а кој има виткана, сака права, но како да ја...

3 совршени летни фризури

Плетенките се во тренд веќе со години, а сите ги обожаваат затоа што се мултифункционални....

Спреј за природни бранови на косата како од плажа

Прекрасната фризура која ви ја прави сонцето и солта кога сте на плажа сега можете да ја...

8 грешки кои ги правите со вашата коса, заради кои изгледате постаро

Долга или кратка? Кој е младешкиот стил? Видео кое ви дава неколку насоки каде да не...

„Уште 100 метри, намести фризура“ – Транспарентите на Скопскиот маратон 2017

Виз Ер Скопски маратон 2017 и оваа година организира конкурс за најдобар навивачки...

(ФОТО) Ах тој поглед: Бариш Ардуч има нова фризура и е мерак на денот за сите дами!

Откако со улогата на Омер направи бум во Европа и Азија, за турскиот актер Бариш Ардуч  на...

Познатите личности пред и по изнајмување на личен стилист

Виолетова коса, пластични операции, радикална промена на имиџ, загуба на...

Оваа фризура моментално ја носат многумина од младите, но дали ја знаете нејзината вистинска порака

Сите ние сакаме да ја следиме модата и да бидеме во тренд, кога се во прашање облеката,...

Фризура за само пет минути! (ВИДЕО)

Средената коса е она што ги привлекува сите очи. Ако немате доволно време наутро да ја...

ФОТО: Тамара Тодевска сосема го промени имиџот

Тамара Тодевска не се плаши да експериментира со изгледот. Иако најчесто е русокоса,...

Ова е фризурата која го одбележа почетокот на новата година

Со почетокот на новата година, осамна и нов тренд помеѓу фризурите кој се повеќе станува...