Таг:, , ,

Фото: Казна за непослушност? Шишање!

Американскиот фризер Фред на своите клиенти им нуди нешто сосема невообичаено. Се работи за...

Холивудски фризури: Најдобрите 5 од Златните Глобуси

На црвениот килим на Златните Глобуси продефилираа холивудските диви кои секогаш...

ГРЕШКИ КОИ ГИ ПРАВИТЕ ПРИ ПЕГЛАЊЕТО НА КОСА?

Пеглата за коса е еден од омилените “beauty” додатоци на долгокосите девојки, а бидејќи е...

5 ситници кои мажите ги регистрираат на жените за време на првиот секс

Истражувањето покажало дека жените за водат љубов со новиот партнер се подготвуваат дури 6...

Преса за коса која навистина ги менува нештата

Освен што ја исправува вашата коса, пресата отсега ќе може да направи многу повеќе за вашата...

Тајната на вашата утринска фризура

Нов начин на потстрижување по кој полуде цел свет

Велатерапиа е најновиот трик за потстрижување за кој ред се чека во целиот свет. Со овој...

Време ви е за потстрижување? Еве 5 идеи за летни фризури

Летните денови носат ведрина, а вашата коса е некако смуртена и безживотна, тоа е знак дека е...

Предлог 15 невестински фризури за пуштена коса

Фризурата е можеби една од најголемите дилеми на невестите, фатена или пуштена, пунџа или...

9 идеи за поинакви плетенки

Највообочаено за плетенки се одлучуваме во пролет и лето. Топлите денови и влажното време...

Трите најдобри фризури на Билборд наградите и како да ги направите

Џенифер Лопез Со стајлинг како излезена од „Долина на куклите“ (Valley of the Dolls) ја прими...

Џенифер Анистон повеќе не изгледа како порано!

Веруваме дека не постои некој кој не се восхитувал на прекрасната коса на Џенифер Анистон....

ВИДЕО: 3 лесни и практични фризури

Ви се случило ли да доцните на училиште, работа, состанок, или пак забава, а вашата коса да...

Дочекајте ја пролетта со нова фризура

Полека ни доаѓа пролетта, временскиот период кога се буди сиот свет од зимскиот сон,...

Оваа машка фризура е тренд и за 2014 година

Странично потстрижување во комбинација со долги врвови. Овој вид на фризура е максимално...