Таг:, , , , , , , , ,

Кристијано Роналдо оставил напојница од 20.000 евра во хотел во Грција

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо пред започнувањето со подготовките за новата сезона...

После 7 години и 3 деца фудбалерот Серхио Рамос се ожени со прекрасната Пилар Рубио!

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос се ожени со прекрасната Пилар Рубио! На свечена...

Кристијано Роналдо го вози најскапиот автомобил во светот

Фудбалерот Кристијано Роналдо е сопственик на најскапиот автомобил во светот- Bugatti  „La Voiture...

И ова е можно: Дејвид Бекам нашминкан на насловната на магазин!

Денес е речиси вообичаено да се види маж нашминкан, но Дејвид Бекам е веројатно последниот...

Девојката на Кристијано Роналдо крие прилично мрачна тајна

Георгина Родригез е 23. годишна девојка од Шпанија која го освои срцето на Кристијано...

Роналдо и неговата вереница фотографирани како разменуваат нежности на јахта! (ФОТО)

Кратката пауза од обврските во својот фудбалски клуб Кристијано Роналдо ја користи за да...

Ана Ивановиќ во костим за капење изгледа совршено!

Поранешната тенисерка и сопруга на познатиот фудбалер, Бастиан Швајнштајгер, Ана Ивановиќ...

Погледнете какво изненадување му приготви семејството на Дејвид Бекам за роденден! (ВИДЕО)

На својот 43-ти роденден поранешниот фудбалер Девид Бекам своето семејство го изведе на...

Рио Фердинанд на одмор со својата девојка во Дубаи

Англискиот фудбалер Рио Фердинанд сподели фотографија со неговата девојка Кејт Врајт, како...

Завидлива кариера и совршен брак: Вака денес изгледаат легендарниот Батистута и неговата сопруга (ФОТО)

Батистута е еден од ретките славни спортисти за кои може да се каже дека освен успешна...

Прва фотографија од новородената ќерка на Кристијано Роналдо (ФОТО)

Невенчаната сопруга на популарниот фудбалер Кристијано Роналдо,Георгина Родригез, пред...

Кога еден инстаграм пост може да те чини 400.000 фунти…

Поранешниот британски капетан Џон Тери остана пократок за 400.000 фунти, заради инстаграм пост....

РЕТКО МОЖЕ ДА СЕ ВИДИ: Погледнете како изгледа синот на Пандев, Филипо (ФОТО)

Познатиот фудбалер не е некој голем фан на социјалните мрежи, па за тоа и ретко може да се...

 Кика Авеиро зборуваше со францускиот фудбалер Калил Ламбин кој моментално игра во Македонија

Калил Ламбин е француски фудбалер кој моментално игра за македонски фудбалски клуб. Има...

Немал пари ни за копачки а денес е еден од најдобрите фудбалери во светот

Легендарниот фудбалер на Интер, Аргентинецот Хавиер Занети, во едно интервју го раскажа...

Кога ќе ја видите девојката на италијанскиот фудбалер Пеле, веднаш ќе сакате да бидете на негово место

Девојката на италијанскиот фудбалер Грацијано Пеле, Викторија Варга, го плени вниманието на...

Нејмар и Сораја на заедничко тајно летување?

За наводната врска меѓу Нејмар и Сораја Вучелиќ се шушка веќе година дена, а иако никој од...

РЕТКО МОЖЕ ДА СЕ ВИДИ: Погледнете како изгледа синот на Пандев, Филипо (ФОТО)

Познатиот фудбалер не е некој голем фан на социјалните мрежи, па за тоа и ретко може да се...

Вака изгледа кога на Инстаграм ве следат 8 милиони луѓе!

Деми де Зеув е холандски фудбалер чиј профил за спорт на Инстаграм сега го следат повеќе од 10...

Кристијано Роналдо го фрли микрофонот на новинар во езеро

Очигледно тоа што на Кристијано Роналдо не му оди на Европското првенство во фудбал го...