Таг:, , ,

ВИДЕО: Што правеше турскиот фудбалер при голот на Модриќ?

Моментот на одлука на натпреварот помеѓу Хрватска и Турција дополнително ги разбесни...

Кристијано Роналдо на Ибица со нова девојка!

Фудбалерот Кристијано Роналдо неколку денови престојува на Ибица каде што се забавува со...

Роналдо се сокри во гепек за да ги избегне новинарите?! (ВИДЕО)

Роналдо поради повреда ја пропушти првата пресметка со Манчестер Сити и неизвесно е дали ќе...

Што пие Меси што е толку добар?

Барселона го „здроби“ Еибар со 4:0 изминатиот викенд, а Лео Меси беше стрелец на два гола на...

Кристијано Роналдо го претстави својот парфем “Legacy”

Португалскиот репрезентативец и фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо го претстави...

Лионел Меси му го оствари сонот на ова момче од Афганистан

Откако се појавија фотографии од Муртаза, момче од Афганистан, како од пластична ќеса си...

Роналдо напушти прес-конференција лут поради новинарско прашање

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ја напушти од прес-конференцијата...

Фудбалерот на Борусија си фати “авион”

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Марко Ројс за германскиот весник Билд ја потврди врската...

Емотивна приказна: Меси го бара детето што направи негов дрес од ќеса

Лионел Меси почна голема потрага по детето што во изминатите денови е хит на социјалните...

Стана хит на интернет поради обожавателката со гол задник!

На социјалните мрежи се споделуваат фотографиите од голманот на Рома, Војчех Шчесни, со...

Роналдо ја доби четвртата златна копачка

Кристијано Роналдо, фудбалерот на Реал Мадрид, денеска ја доби четвртата Златна копачка во...

Славниот фудбалер преминува во актери!

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо се подготвува да тргне по стапките на Дејвид...

Бекам сака да стане сериозен глумец

Познатиот поранешен англиски фудбалер одлучи да ја „смири“ топката и во целост да се...

Атракција на неделата: Танцот на „фудбалерот“

Американскиот фудбал е поинтересен за публиката поради атракцијата која ја носат...

ПРЕСЛАТКИ СЕ: Дејвид Бекам и ќеркичката Харпер на прошетка во Лос Анџелес

Слатките дружби на Дејвид Бекам и малата Харпер повторно беа мета на папараците. Славното...

Еве како изгледа Кристијано Роналдо без фотошоп

Тој важи за еден од најзгодните спортисти во светот, а тоа сега го потврди и со новите...

фото: Познатиот Италијански фудбалер фатен како се секса во вода

Италијанскиот фудбалер Андреа Пирло е уловен како има секс во вода, со неговата девојка...

Видео: Роналдо се налути и го прекина интервјуто

Фудбалерот на Кристијано Роналдо беше принуден да го прекине интервјуто по барање на...

СИ СЕ НАЈДОА: Адриана Лима и Нејмар (Фото)

Бразилската убавица Адриана Лима  со славниот фудбалер Нејмар Адриана раскинала со Џом,...

Видео: Македонскиот фудбалер Мухамедов ќе игра во Левски и веднаш ги растури бугарските новинари

Македонскиот фудбалер Мухамедов ќе игра во Левски и веднаш ги растури бугарските новинари...