Таг:, , , , , , , ,

Во ФК Професионал – првото училиште за фудбал во Македонија, децата од сите социјални категории имаат еднакви права

Фк Професионал постои повеќе од 17 години, се работи за првото фудбалско училиште во...

Македонските фудбалски легенди дел од најголемиот спортски настан – „Европска недела на спортот“

Најголемиот спортски настан во Европа – ,,Европската Недела на Спортот”, каде активно се...

Кој е фудбалерот со најоткачена фризура на Светските првенства?

Многу од фудбалерите Светското првенство не го користат само за да ја покажат својата...

Најтажната светска карикатура: Добредојдовте во фудбалскиот рај

Човек не може да остане рамнодушен на оваа карикатура, дефинитивно најтажна на фудбалска...

Нејзиниот син за прв пат не ручал сам, а таа се расплакала кога сфатила кој му правел друштво

Корисниците на социјалните мрежи во сè поголем број ја споделуваат емотивната фотографија...

УБАВИНАТА НА ДЕЈВИД БЕКАМ НИЗ ГОДИНИТЕ

Дејвид Бекам е еден од најпознатите фудбалери, но покрај фудбалот тој е препознатлив по...

ФОТО: Солзите на Модриќ ја обиколија фудбалска Европа

Репрезентацијата на Хрватска го заврши престојот во Франција, откако во вечерашниот...

Фудбал каков досега не сте виделе (видео)

Ако се земе во предвид ова видео изгледа дека фудбалот  од брутален спорт пополека  се врти...

Газдата на Лестер части по еден Мерцедес за секој играч

Тајландскиот бизнисмен Вишај Шриваданапрабха, кој е сопственик на сега веќе новиот шампион...

Зидан е разочаран, свика итен состанок

Зинедин Зидан е разочаран од реакцијата на фудбалерите по заминувањето на Бенитез....

Навивач на Борусија почина среде меч, играчите стоеја, публиката пееше „You’ll never walk alone”

Борусија Дортмунд славеше над Мајнц со 2-0, но овој меч мина во знакот на трагичниот настан во...

Имало бетер од Мурињо: Тренер доби исклучување, па го водеше тимот од покрив на стадион

Никарагванскиот фудбалски стручњак Серхио Рамирез го привлече вниманието на светската...