Таг:, , , , , , ,

Се одржа настан за отворање дијалог за женското репродуктивно здравје: Fixie Period Panties продолжува со кршење на табуата за менструацијата

На 28 мај, кога во светот се одбележува Денот на менструалната хигиена, чија цел е да се скршат...

Интимно здравје: Дали долната облека има рок на траење?

Сите жени имаат омилена долна облека која ја користат додека не се растегне и искине, но...

Нема повеќе срам: Измислени се женски гаќи за орален секс!

Измислени се првите гаќи за орален секс. Познавајќи со какви проблеми се соочуваат жените,...

Баба ми велеше: „Никогаш не излегувај со валкани гаќи, не знаеш кога може да завршиш на доктор“

Баба ми беше чудесна жена. Нежна и истовремено силна, таа за мене беше олицетворение на...

Брендираните гаќи на Роналдо ги преплавија социјалните мрежи

Кристијано Роналдо покажа голема класа и без никакви емоции го проследи неговиот...

Секси долна облека за незаборавно еротско доживување

Што велите на идејата наместо да се појавите пред саканиот во традиционален градник и...

Слободно испуштајте гасови во новите гаќи од кои ќе мириса прекрасно

Добри вести за оние кои постојано сакаат да испуштаат гасови. Сега може да купите гаќи,...

Цел живот погрешно ги носите хигиенските влошки

Ако сте жена, тогаш веројатно знаете како се ставаат хигиенските влошки на долната облека....

Првите пикселизирани гаќи за оние кои го сакаат ретро стилот

Претставена е нова марка на гаќи од Португалија која го носи називот “Maison Pixel”. Овој...