Таг:, , , , , , , , ,

Неверојатно: Објавена е првата фотографија од црната дупка!

Астрономите ја направија првата слика на црната дупка, која се наоѓа во далечна галаксија....

Илустрации со галаксија, кои ја пренесуваат сета убавина на космосот

Мухамед Салах е уметник од Египет кој импресионира со неговите илустрации кои се...

Колачиња во боите на галаксијата ги освоија корисниците на Инстаграм

На социјалната мрежа Инстаграм се шири нов тренд, а тоа се фотографии од колачи и сладоледи,...