Таг:, , , , , , , , , , , ,

Петиција за повторно снимање на последната сезона од серијата „Игри на престолот“ („Game of Thrones“)

Разочараните фанови на популарната серија „Игри на престолот“ („Game of Thornes“) потпишуваат...

Апартман за сите љубители на серијата „Game of Thrones“ (ГАЛЕРИЈА)

Сите љубители на популарната серија „Игри на престолот“ (Game of Thrones) сакаат да бидат во...

Пристигна трејлерот за новата епизода од „Game of Thrones“! (ВИДЕО)

„Игри на престолот“ („Game of Thrones“) е серија која руши рекорди на гледаност. Во неделата беше...

Софи Тарнер (Санса Старк) од „Игра на тронови“ (Game of thrones) ја раскажа битката со депресијата

Санса Старк, односно Софи Тарнер, актерката од серијата „Игри на тронови“ („Game of Thrones“)...

Со гледаност од 17.4 милиони првата епизода од 8-та сезона на „Game of Thrones“ руши рекорди

Првата епизода од осмата сезона на популарната серија „Игра на тронови“ („Game of Thrones“) беше...

Започнува снимање на новата сезона од серијата “Game of Thrones”

Снимањето на долгоочекуваната сезона од серијата “Game of Thrones” наскоро ќе започне во...

Конечно знаеме кога ќе биде прикажана 8-та сезона на „Игра на тронови“

Фановите на мега популарната „Игра на тронови“ веќе навистина долго време се во...

Игра на тронови се враќа во 2019?

Фановите на мега популарната Игра на тронови ќе ја почекаат следната, последна сезона...

Руска уметничка може дa се трансформира во било кој лик од филмовите

Рускaта уметничка Илона Бугаева, благодарение на нејзиниот талент, може да се трансформира...

Ѕвездите на Игра на Тронови со своите партнери во вистинскиот живот

Мега популарната Игра на Тронови има огромна актерска екипа, иако има само неколку главни...

Зошто е важно вистинското име на Џон Сноу? (ВИДЕО)

По завршување на седмата сезона на Игра на Троновите, каде се откри една од клучните работи...

“PornHub” ова не го доживеал никогаш: Моментално една работа на интернет е попопуларна и од порното!

“PornHub” објави дека во неделата, посетеноста им паднала за 4,5% … Новата сезона на...

Откриена улогата на Ед Шеран во првата епизода на Game of Thrones

Пејачот и текстописец се појави во отварањето на првата епизода од новата сезона на Игра на...

Војната започна, кој ќе победи? Погледнете во новиот трајлер за „Игра на тронови“

Помалку од месец ни останува до премиерата на новата сезона на мега популарната Игра на...

Колку се платени актерите од “Game of Thrones” за една епизода?

Неодамна магазинот “Variety” спроведе истражување за хонорарите на најплатените...

Одложена 7та сезона на „Игра на троновите“??? Тажна вест за сите фанови

Иако зимата дојде, нема да ја видиме кога ја очекувавме, туку малку подоцна во текот на 2017...

Што има Сири да каже на тема Game of Thrones?

Корисниците на Ајфон, може да ја прашаат Сири што има да каже за најпопуларната серија на...

Како изгледале актерите од Game of Thrones на помлади години? (ФОТО)

Погледнете кој колку војска има во “Game of Thrones”

Ако ги земеме настаните кои се случуваат во најновите епизоди на серијата “Game of Thrones”,...

ЗОШТО КНИГИТЕ КАКО “GAME OF THRONES” СЕ ОПАСНИ ЗА ДЕЦАТА?

Наставникот Греам Вајтинг, од приватното училиште Акорн во Неилсворт, побарал од своите...