Таг:, , , , , , , ,

Маички со неверојатен дизајн кој ќе ве воодушеви и насмее! (ФОТО)

Сите ги обожуваме маичките и тие се дел од нашиот секојдневен избор за облека. Ова парче...

3 одлични трикови со чија помош ќе купувате фармерки без да ги пробате!

Ако некогаш го мразите шопингот само поради тоа што треба да се пресоблекувате повеќе пати,...

Модните стручњаци потврдија: 5 најпопуларни бои за 2019. година! (ФОТО)

Подгответе се, овие бои ќе владеат на улиците во 2019. година! А една од нив особено не изненади....

Одлична боја за софистицирани дами: Додадете ја во дневната облека и изгледајте како модна икона!

Зимската сезона секогаш со себе носи и интересна палета на бои која ги разубавува тмурните...

Време е да ја обновите летната гардероба: Овие 7 трендови владеат оваа сезона

Сега е одлично време за купување летна гардероба и облека за на плажа. За да не се двоумите...

КАКО НАЈБРЗО ДА СОБЛЕЧЕТЕ МАИЦА

Ако некогаш сте се прашувале за тоа како набрзо да соблечете маица, еве прилика да го видите...

Само овој викенд подновете се со парчиња од пролетна колекција со промотивно претсезонско намалување

Пролетта е одличен период да ја освежите гардеробата на своите најмили со нови свежи...

Еве кој е најдобриот начин да ги перете вашите фармерки за тие подолго да ви траат

Фармерките се едни од најсекојдневните парчиња облека кои сигурно често ги носите, па...

Знаете ли што значи бројот 501 на Левис фармерките? Дознајте во продолжение и за останати детали од вашите омилени фармерки…

Едни од најпознатите фармерки во светот, дефинитивно се оние на Леви Штраус. И токму во врска...

10 работи за кои не треба да се грижите во вашите дваесетти

Животот е суров – помирете се со тоа! Ама морате да се забавувате во него и онака никој не...

Оваа пролет царуваат пастелните бои: Еве како да ги комбинирате со останатите парчиња облека

Ако сте се запрашале кој тренд ни доаѓа оваа пролет, тогаш со радост ве известуваме дека...

Гардероба која треба да ја перете само еднаш годишно

Aко сакате вашата облека да трае што е можно подолго, неколку трикови ќе ви помогнат да ја...

Ким “пукаше” од сите страни (фото)

Без разлика дали е облечена или на себе нема ниту едно парче облека, Ким Кардашијан за момент...

Што треба да има во плакарот секоја модерна деловна дама

Ако една од новогодишните одлуки ви е оваа година да напредувате во кариерата, тогаш не е...

Која модна икона решила да се откаже од своите чевли ? И зошто ?

Познатата британска дизајнерка одлучила да организира голема распордажба за да им помогне...

Адел ќе креира XXL модна линија

Британската пејачка Адел воопшто не се осврнува на критиките за вишокот килограми, а за да...

Каква боја на облека треба да носите доколку сакате да го прикриете вишокот на килограми

За да изгледаме убаво треба да ја прилагодиме облеката и нејзината боја во однос на нашата...

Дерматолозите предупредуваат-новата облека перете ја два пати пред да ја облечете

Фустанот кој тукушто го купивте изгледа совршено чисто, па ви се чини дека нема потреба да го...

Дали треба да ја испереме штотуку купената гардероба пред да ја облечеме!?

Дали треба да ја испереме штотуку купената гардероба пред да ја облечеме!? Новиот фустан...

Најсовршените комбинации на бои за вашата гардероба

Променливото време во овој период од годината речиси секогаш ни создава проблеми во изборот...