Таг:, , , , , , , , ,

Аутистично девојче гениј: Нејзиниот талент го воодушевува светот! (ВИДЕО)

Кога родителите на малата Ирис Грејс откриле дека нивното дете болува од силен облик на...

20 незаборавни цитати на еден од најгенијалните луѓе на сите времиња Никола Тесла

Ако постои човек кој знаеше како да ја смени реалноста, тогаш тоа е тој. Го нарекувале...

Дали е ова новиот гениј?- Чудо од дете кое распознава 7 јазици!

Повеќето од нас се трудат во текот на животот да научат нов јазик и се горди на постигнатиот...

Ова е човекот кој доби на лото 14 пати, а сега ја открива формулата која му помогнала да дојде до тоа!

Стефан Мандел успеал да открие формула со која се победува на лотарија и тоа го извел сам...

Тест за интелигенција: Можете ли да формирате квадрат со поместување на едно кибритче?

Сметате дека сте доволно паметни и имате решение за секој предизвик? Ве предизвикуваме да го...

Погледнете го ова шест годишно момче кое зачудува со своите пилотски способности

Иако мислиме дека знаеме многу повеќе од нив, децата многу често знаат да не изненадат со...

Мал гениј: 9-годишно дете запишало факултет: “Сакам да докажам дека Бог постои”

Вилијам Маилис не е обично дете. Тој оди на колеџ, сака да стане астрофизичар и има една цел...

Ако се пронајдете во овие 7 нешта, тогаш можеби природно сте гениј

Дали знаевте дека можеби навистина сте гениј? Дури и ако не се сметате себеси за супериорно...

Најскромниот гениј тинејџер кој постои?

Моше Каи Кавалин е 17-годишен тинејџер од Сан Габриел, Калифорнија. Американските медиуми...