Таг:, , , , , , , ,

Ова е Челси, шампионката во гимнастика со Даунов синдром која стана успешен модел

Секој од нас е роден со одредени способности карактеристични за него (некои ги нарекуваат...

Има 93 години и е најстарата гимнастичарка на светот која ги воодушевува сите!

Германката Јохана Кас е најстарата аматерска гимнастичарка во светот, а наспроти фактот што...

Италијанска гимнастичарка освои бронза во ритмичка гимнастика со „Зајди, зајди“ (ВИДЕО)

Италијанската гимнастичарка Александра Агургукулезе со својата неверојатна изведба на...

СИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА Е ДЕБЕЛА, А ТАА ИМА САМО 44 КИЛОГРАМИ: ЗА ОВАА ЖЕНА ЗБОРУВА ЦЕЛИОТ СВЕТ!

Гимнастичарката од Мексико предизвика вистински хаос само со своето појавување на...

Тригодишна гимнастичарка го воодушеви светот: Таа има повеќе од 60 илјади обожаватели на Инстаграм видео/фото)

Иако има само три години малата Ема го воодушеви светото со нејзиниот неверојатен талент за...