Таг:, , , , , , , ,

Ова се најгледаните YouTube музички видеа според статистиката на Google (ВИДЕО)

Секоја година носи нови трендови во музиката, а успеваат да се издвојат некои песни и видеа...

Google може да предвиди дали летот ќе биде откажан

Компанијата “Google” користи вештачка интелигенција за точно да предвиди дали ќе дојде...

Фејсбук воведува нова функција против ширењето на дезинформации

Социјалната мрежа Фејсбук (Facebook), во петокот, најави воведување на нови функции за борба...

Моќно видео за сè што пребаруваше светот на Google во 2016 година

Брегзит, масакрот во Орландо, војната во Сирија, Олимпијадата и претседателските избори во...

Играта “Pokemon GO” на “Google” е попопуларна од порно филмовите

Порно филмовите отсекогаш биле најпребарувани и најгледани содржини на интернет. За...

Точките во вашиот Gmail и Facebook акаунт се неважни

Доколку поседувате е-мејл адреса на Yahoo во формат од типот на  ime.prezime@yahoo.com и некој ја испушти...

Пет работи што веднаш треба да ги избришете од Facebook

Исто како и Google, бизнисот на Facebook е изграден на истиот едноставен дизајн. Нуди бесплатни...

Google го честиташе Меѓународниот ден на жената

Google денеска го честиташе Меѓународниот ден на жената на кој, наместо вообичаени анимирани...

Kiddle е сличен на Google – нов интернет прелистувач за деца

Kiddle е нов интернет веб прелистувач на Google за безбедно пребарување, наменет исклучиво за...

Кои се најпопуларните 7 прашања на Gооgle кога е модата во прашање ?

Сигурно сите сте се нашле во ситуација да ви е срам да поставите некое прашање… и тогаш...

Што најмногу се Гуглаше во 2015-та? (видео)

Google ја објави листата на најпребарувани поими за 2015 година. На врвот се најде Ламар Одом, а...

Еве зошто Кока-Кола е црвена, а Фејсбук е син

За некои брендови бојата е подеднакво важна колку и нивното лого. Но, знаете ли зошто...

Дечкото што го купи Google.com за 12 долари

Студент од Масачусетс успеа да го купи домејнот Google.com и да му биде сопственик – цели 60...

Половина од пребарувањата доаѓаат од мобилен

Сигурно веќе сте забележале дека за сите презентации на сервисите на Google, дури и оние кои се...

Google слави 17-ти роденден со многу носталгија

Денес е посебен ден  за Google, компанијата го слави 17 роденден. Во 1995 година Лари Пејџ и Сергеј...

Напишал еден поим во интернет пребарувањето и добил работа во Google

Мак Росет сега е вработен во Google, а пред три месеци само што почнал да учи за програмирање,...

КОГА СТУДИРАЛ НЕМАЛ ПАРИ НИ ЗА РАНЕЦ, СЕГА Е ШЕФ ВО ГУГЛ

Основачите на “Google”, Лери Пејџ и Сергеј Брин приредија изненадување и најавија радикално...

Google патентираше “паметни“ плишани мечиња

   Google се чини дека е подготвен да се впушти и во бизнисот со играчки. Или барем на таква...

ИМА КОЈ ДА МИСЛИ ЗА ВАС: Google знае кога сте гладни

Google објави дека неговиот пребарувач стана уште попаметен, па сега според клучните поими што...