Таг:, , , ,

Mozzart донираше над 300.000 денари за Општата болница во Гостивар

Последната донација од финансискиот пакет од 50.000 евра за борба против коронавирусот,...

„Happy M fast food“ делат бесплатни оброци за социјално загрозените граѓани

Во овие вонредни услови, кога финансиите се еден од проблемите за голем дел од граѓаните,...

Дводневна жалост во Македонија поради жртвите од тешката сообраќајна несреќа

Според последните официјални информации од синоќа околу полноќ, 14 патници загинаа,...

Оваа сабота, голема WHITE SENSATION забава во Гостивар

Ноќниот живот во Гостивар се збогатува со уште една локација, познатиот MASSIVA NIGHT CLUB го враќа...

Под мотото „Покажи ја својата реткост, покажи дека се грижиш“ лицата со ретки болести повикуваат на поддршка!

Еден ден во годината се одбележува, но овие луѓе секојдневно се соочуваат со предизвиците...

Бадникова литија во Гостивар: Со пеење коледарска песна низ градот, децата ќе го најават Божиќ

Во Гостивар, втора година по ред се организира Бадникова литија. Дечињата од Гостивар со...

Германскиот репрезентативец се ожени во Гостивар со невеста од Велешта (ФОТО)

Германскиот репрезентативец, Шкодран Мустафи, се ожени во својот роден Гостивар. Фудбалерот...

“Наследничка” на Ники Минаж доаѓа од Гостивар!

Блета Реџа (27) е родена во Њујорк во семејство на Албанци од Гостивар, а пробува да се пробие...