Таг:, , , , , , , ,

Вкусни десерти кои воопшто не изгледаат така! (ФОТО)

Десертите се омилениот дел од храната за многумина и многу често се случува да се поубави на...

Џејми Оливер банкротираше: Губи милиони, работниците бесни на него!

Познатиот готвач за својот банкрот го обвинува Брегзит, трошоците за изнајмување, локалната...

На овие чинии ништо не е како што изгледа! Шеф создава неверојатни илузии со храна!

Нештата не се како што изгледаат на прв поглед, овој шеф создава нешто навистина...

Овој италијански шеф создава десерти какви што не сте виделе досега

Италијанскиот шеф Matteo Stucchi ќе ви покаже дека играњето со храна е навистина добро. Живее и...

Чувајте ја: Еве зошто никој друг не може да ја замени бабата

Не постои проблем во нашите животи кој бабите не можат да го решат со чаша сок, колаче или пак...

16 трикови со кои ќе станете врвен готвач во вашата кујна

Дури и најдобрите домаќини секогаш може да научат по некој нов трик. Ова се 16 совети од кои...

ФОТО: Згоден готвач од Перу освојува женски срца

Интернет корисниците „одлучија“ – најзгодниот готвач на светот е Франко Нориега....

Видео: Трикови од кујната кои мора да ги знаете

Без разлика колку време поминувате во кујната, дали сте профи или тапа готвач, овие трикови...

Светски познатиот Џејми Оливер онлајн гостин на СУГС „Димитар Влахов“

Светски познатиот готвач и поборник за здрава исхрана во училиштата Џејми Оливер денеска ќе...

Ова момче денес диктира што сè светот треба да јаде!

Прочуениот британски готвач и познатото тв лице, Џејми Оливер, уште од мали нозе ја сакал...

Видео: Ова е дефинитивно најбрзиот готвач на светот …

Post by Alquimistas Culinarios.

Што јадеме: Кашкавал или пластика?

Еден мексикански готвач одлучил да ги провери состојките на таканаречениот тост-кашкавал,...