Таг:, , , ,

Ова мора да се види! 3Д печатени куќи направени за помалку од 48 часа

Благодарение на Icon Building, која користи 3Д печатење и непрофитната организација New Story, целиот...

Модерни уметнички инсталации за кои тешко да поверувате дека се реални! (ФОТО)

Сите светски чуда се најдобар пример за тоа како архитектурата со тек на време станувала сѐ...

Во меѓувреме во Кина: Уметничка галерија во вид на пештера изградена под песочна плажа! (ФОТО)

Мрежа на подземни бетонски галерии го формираат уметничкиот музеј UCCA Dune, базирани на...

Барате деловен простор за развој на вашиот бизнис? DDS Building го имаат решението!

Во тек е изградбата на новиот објект во населбата Маџари, кој ќе претставува нов почеток за...

Во Шангај е отворен пешачки мост изграден преку технологијата на 3Д печатење

Во Шангај е отворен најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој преку технологијата на 3Д...

Погледнете ги овие прекрасни згради во форма на бранови кои ја разубавуваат Данска!

Една данска компанија буквално создава бранови на градбите во Данска преку нивниот...

Неверојатно: Погледнете како изгледаат најубавите библиотеки во светот!

Библиотеките претставуваат значајно културолошко наследство, тие се храм на знаењето, а...

Неисцрпен извор на мистерии: Неверојатни факти за пирамидите

Повеќето луѓе знаат дека пирамидите се големи, импресивни градби кои се изградени во Египет....

Несекојдневна куќа изградена од три транспортни контињери

Неверојатна куќа дизајнирана од студио од Копенхаген и изведено во Кина...