Таг:, , , , , ,

(ВИДЕО) Куќички за птици кои лесно можите да ги направите сами од материјали кои ги имате дома

Со доаѓањето на топлите денови, во нашите дворови и тераси долетаа и нашите весели мали...

(ГАЛЕРИЈА) ПРОЛЕТТА КАКО МАГИЧНА СЕЗОНА ВО РАЗЛИЧНИ ДЕЛОВИ НА СВЕТОТ

Сонце, прошетки, пријатно време, насмевки… Секогаш со нетрпение ја очекуваме пролетта,...

Најубавата цветна градина во светот за прв пат по 71 година нема посетители и изгледа магично!

Најубавата цветна градина во Холандија „Keukenhof“ годишно ја посетуваат милиони посетители...

Кога природата ќе си поигра се создаваат прекрасни глетки: Вакво нешто може да се види само во Канада

Градината Бачарт важи за една од петте најубави на светот. Нејзината убавина го одзема...

Најубавите цвеќиња за пролетно уредување на градината и терасата

Првото пролетно сонце во нас ја буди желбата веќе да почнеме со планирање кои цвеќиња ќе ги...

Пролетта пристигна, време е да ги украсите вашите дворови со најубавите цвеќиња

Пролетта пристигна и кога веќе сме принудени да ги поминуваме деновите во нашите домови,...

Преубави торти што попрво би ги ставиле на тераса отколку во фрижидер

Додека уживате во фотографии со храна на вашите Инстаграм профили, нема сомнение дека...

Со години садел цвеќиња за неговата слепа сопруга да може да ужива во миризбата

Господин и госпоѓа Куроки, пар од Јапонија, заедно се уште од 1956 и целиот живот се надевале...

Дали знаете зошто невестите го фрлаат бидермаерот?

Пролетта пристигна, а со неа и новата сезона на свадби. Во овој период од годината најголем...

Принцезата Шарлот го прослави 4-от роденден! (ФОТО)

Принцезата Шарлот, ќерка на Вилијам и Кејт Мидлтон го прославува својот 4-ти роденден, а како...

Внесете пролет во вашиот дом: Еве како правилно да негувате нарциси во дворот за среќа!

Нарцисот е едно од првите пролетни цвеќиња кои се појавуваат во градините: колку е потопол...

Како да се ослободите од очилата со 4 природни состојки?

  Сите кои носат очила или леќи знаат дека е тешко и заморно да се направат некои...

ФОТО: Се сеќавате на мајмунчето Лука од Зоо Скопје, еве како изгледа сега

Скопката Зоолошка градина на својата официјална Фејсбук страна објави фотографија од...

Неверојатна трансформација! Од мини камиони во мали рајски градини

Секоја година Јапонската федерација на градинарски аранжери го организираат градинарскиот...

Сакате да ви успее секоја билка? Употребете го овој трик!

Некогаш филтерите за кафе се користеле исклучиво при варење кафе, а денес ги користат се...

Справете се едноставно со обврските околу вашиот двор и градина со следниве трикови

Градината и дворот претставуваат составен дел од секоја куќа и за да се добие убав и среден...

Бремена жена сакала да направи селфи со тигар, но реакцијата на животното на нејзиниот стомак е неверојатна!(видео)

Две другарки Џејн и Наташа одлучиле да го искористат неделното попладне за посета на...

Инспирација: Што се може да направите од гуми

Зошто старите гуми би ги фрлиле, кога би можеле да ги рециклирате во нешто навистина...

Бонрама, една поинаква и креативена верзија на бонсаи

Бонсаи и возови, две навидум различни работи кои кога ќе се спојат добиваме убава мала...

Необични паркови со креативно градинарство

Парковите кои може да се најдат на некои места во градовите, без разлика дали се посебно...