Таг:, , , , , , ,

Во близина на езерото Комо, куќите се продаваат за еден долар: Ако го исполните овој услов вашa e!

Во ова село, кое се наоѓа на самата граница со Швајцарија, куќите се продаваат по оваа...

Наскоро ќе бидеме сведоци на трки со автомобили роботи

Компанијата „Roborace“ креирала неколку роботски автомобили кои сега се прототипови, но ќе...

Колку се навистина штетни енергетските пијалаци?

Енергетските пијалоци се популарни, дури и кај помладите генерации и покрај сите...

5 грешки кои родителите најчесто ги прават при воспитувањето на своето дете

Вашето дете е хистерично, секогаш бара нови играчки, плаче доколку не ги добие и не знае како...

Бесплатни совети кои ќе ви ги каже и вашиот психијатар

Доколку запрашате некоја личност која била на посета на психијатар, што научила од ова...

Патување што ќе ви го промени животот!

Сите ги сакаме патувањата поради забавата, посетата на непознати места, поради одморот од...

Нови логоа кои ги покажуваат калориите на производите

Профилот на Инстаграм Calorie Brands” одлучи да го промени дизајнот на познатите производи со...