Таг:, , , , ,

Како да направите разлика помеѓу коронавирусот и грипот?

Во последните два месеца, откако низ медиумите редовно се пишува за епидемијата на...

Зајакнете го вашиот имунитет и заштитете се од вируси: Секое утро пијте го овој неверојатно здрав пијалок

Напивка за посилен имунитет и поотпорен организам! Секое утро испијте една чаша и заштитете...

Моќта на ѓумбирот: Зачин во кујната и еликсир на здравјето!

Ѓумбирот е познат зачин во многу кујни ширум светот. Освен што му дава посебен вкус на...

Со ловоров лист во борба против грипот и бронхитисот

Ловоровиот лист на сите им е многу добро познат. Тој се користи како зачин во многу јадења...

Какво е влијанието на печурките против вирусите?

Американските научници откриле дека печурките му помагаат на организмот да се брани од...

Дали имате грип или обична настинка? Лесно се препознава!

Зимата е препознатлива по зачестеноста на вирусните респираторни инфекции. Во сезоната на...

Имате грип или обична настинка? Ова се разликите!

Зимата е препознатлива по зачестеноста на вирусните респираторни инфекции. Во сезоната на...

Богати со витамини – Кивите се потврден извор на здравје

Во студените зимски денови, кога епидемијата на грип е присутна, намирниците богати со...

Направете го овој витамински напиток и зајакнете го вашиот имунитет! (РЕЦЕПТ)

Есента со себе носи вируси, па затоа од особено значење е превенцијата, здравата и...

Со сексот против настинки и грип?

Една американска студија покажа дека сексот го зголемува нивото на имуноглобулинот-...

Домашна „вакцина“ против грип

Сезоната на грип веќе започна, а ладното и променливо време е многу погодно за ширење на...

Измешајте ги овие состојки и заборавете на настинки и грип!

Синузитис е познат како инфекција на синусите, оток или воспаление на ткивото на слузницата...

Зошто не е добро да имате студени стапала

Студените стапала не се реткост ни летно време, а причина за тоа е – лошата циркулација....