Таг:, , , , ,

5 природни чуда кои може да ги откриете на грчките острови! (ФОТО)

Малкумина слушнале за овие уникатни места и навистина вреди да се видат. Проверете каде...

Куче живее 18 месеци на местото каде што неговиот сопственик го изгубил животот во сообраќајна несреќа!

Дури и да сте од оние кои никогаш не плачат на филмови, легендарнот филм Хачико без сомневање...

Ова се најпосакуваните дестинации за оваа сезона: Златни плажи, неверојатна архитектура и совршена природа!

Патувањето претставува најдобрата и најефикасна терапија за секој човек. Да патуваш значи...

Грчка црква ќе благословува шума за да ја заштити од инсектите

Една црква во северна Грција соопштила дека се подготвува да благослови шума близу Солун...

Оваа година единствено со Рапсоди травел ИОС е достапен за сите вас

Најпопуларниот остров помеѓу младите. Токму и тие го нарекуваат Грчката Ибица. Единствениот...

Кристијано Роналдо оставил напојница од 20.000 евра во хотел во Грција

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо пред започнувањето со подготовките за новата сезона...

Закажете ја вашата свадба и добијте бесплатно свадбено патување!

Денот кога стапуваме во брак се смета за еден од најпосебните денови во животот....

Ова е едно од најромантичните места на Медитеранот каде што единствен превоз се магарињата!

Ако ве интересира каде може да ги поминете најубавите моменти со саканата личност, а да не ве...

Острови создадени за неверојатно летно уживање

Летото е се поблиску, па многумина веќе се во потрага по совршена дестинација за летниот...

Згответе оригинални италијански лазањи: Вкус кој не се заборава! (РЕЦЕПТ)

Италијанците, како и цел свет сметаат дека лазањите потекнуваат од Болоња, но всушност...

Сакате да доживеете длабока старост? Ова се најдобрите пет места за долговечен живот

Во светот постојат пет места, познати како “сини зони”, во кои жителите живеат повеќе...

Знаете ли дека браковите имаат мошне интересна и бизарна историја?

Што е брак? Не постои дефиниција која би можела да ја опише оваа институција, бидејќи со...

Овие тајни друштва го создадоа модерниот свет

Многумина веруваат дека со светот управуваат тајни друштва како Илуминатите. Ова можеби...

Прекрасната Каролина Гочева и ова лето го минува на Миконос со сопругот

Како и минатите годин така и оваа, Каролина Гочева го поминува летото на Миконос.    Always windy...

7 дестинации за меден месец во 2018-та година

Сакате да побегнете од се она што ве опкружува и конечно да се одморите од напорното...

Сопругот на Кралицата Елизабета го прослави 97 роденден, ова се нивните најубави моменти!

Во 1947 Кралицата се омажи за Принцот Филип, роден како Принц од Грција и Данска, но по...

За летен одмор скокнете до Пелион, рајската убавина од мега популарниот филм Мама Миа

Успешниот филм на Холивуд и Универзал Студиос со прекрасните песни на АББА и неверојатните...

Зошто да го посетите Санторини?

Зошто да го посетите? Веројатно на сите ви е добро познат и секој од вас има желба да отпатува...

Емотивна изведба на македонска народна песна на грчка телевизја!

Емотивна изведба на македонска народна песна, од која ќе се наежи секој…погледнете од...

Трета среќа: Откриена тајната локација каде што Бора Ѓорѓевиќ кажал „ДА“

Популарниот рокер Бора Ѓорѓевиќ, познат како фронтмен на легендарниот рок-бенд Рибља...