Таг:, , , , , , , , ,

Хартиена чинија вредна 22.400 долари

Хартиена чинија која веќе била користена, а врз која фронтменот на групата „Нирвана“ Курт...

Оваа музичка група е побогата од кралицата Елизабета! (ФОТО)

Британскиот рок состав „Queen“ ја надмина и британската кралица Елизабета кога станува збор...

Фреди Меркјури: Геј, љубител на плавокоси манекенки, џуџиња и кокаин

Во кината ни пристигна филмот за животот на Фреди Меркјури наречен по најголемиот хит на...

Десет знаци кои покажуваат дека не поднесувате глутен

Се проценува дека речиси 40 отсто од светската популација е нетолерантна на глутен. Доколку...

По 17 години пауза, Спајс Грлс повторно на турнеја!

Сите членки на некогашната најпопуларна женска група Спајс грлс објавија дека повторно ќе...

Ги пеете нејзините песни, но не знаете дека му е сестра на Бора Чорба

Иако Бора Ѓорѓевиќ- Чорба е на сцената веќе 40 години и приватниот живот не го чува во...

ПРЕДНОСТИ И СЛАБОСТИ НА ЛУЃЕТО СО НУЛТА КРВНА ГРУПА

Доколку припаѓате на нулта крвна група, вашето генетско наследство Ви нуди можност да...

„Facebook“ ќе ве известува кога некој ќе објави фотографија со вас, иако не сте „означени“

Социјалната мрежа „Facebook“ ќе започне да ги известува корисниците дека некој објавил...

БРАВО МАКЕДОНИЈА! ГО ОСВОИВМЕ ВТОРОТО МЕСТО ВО НАШАТА ГРУПА

Македонската јуниорска репрезентација во голем стил го совлада Бразил и го освои второто...

Крвната група ја одредува вашата личност: Интелигентни, духовити или депресивни?

Уште од седумдесетите години на претходниот век, Јапонците тврдат дека крвната група има...

Ова е најголемата женска „тајна“ во сексот

Жените не сакаат да зборуваат за болките за време на сексот, а во некои случаи ниту...

Ако имате 0 крвна група, овој текст мора да го прочитате

Луѓето со крвна група 0 се посебни бидејќи можат да даваат крв на сите останати групи, но...

Група затвореници застанале во редица, тоа што го сториле во продолжение е неверојатно (видео)

Затворот на Филипините пронашол нов начин како да го смени размислувањето и однесувањето на...

Овие 3 хороскопски знаци го оставаат спротивниот пол без здив! Проверете дали сте меѓу нив

Некои хороскопски знаци едноставно имаат магнетска привлечност и го освојуваат...

Која крвна група ја обожуваат комарците?

Доколку и вие сте од оние кои комарците ги напаѓаат почесто отколку другите луѓе, за тоа...

Ако имате 0 крвна група од ова мора да се чувате – ќе ви го сочува животот

Луѓето со крвана група 0 се посебни бидејќи можат да даваат крв на сите останати групи, но...

ФОТО: Се сеќавате на Ивона од групата XXL? Вака изгледа 16 години подоцна

XXL беше македонска женска поп група од Скопје која со својата дебитантска песна „100% те...

Каков е вашиот темперамент според хороскопот?

Оган, Земја, Воздух и Вода – тоа се 4 основни принципи кои даваат печат на нашиот карактер и...

Крвната група ја открива твојата личност ! Неверојатно точна проценка !

  Дали сте перфекциониста, шармантни или чувствителни зависи и од вашата крвна група....

На празен стомак сепак најдобро се мисли!

Научници од Универзитетот во холандскиот град Утрехт, направиле три посебни експерименти...