Чек дис аут
Search


Таг:, ,

Најчестите пребарувања за здравјето на Гугл

„Тајм“ објави листа на најпопуларните пребарувања врзани за здравјето на Гугл во текот на...

Дечкото што го купи Google.com за 12 долари

Студент од Масачусетс успеа да го купи домејнот Google.com и да му биде сопственик – цели 60...

КОГА СТУДИРАЛ НЕМАЛ ПАРИ НИ ЗА РАНЕЦ, СЕГА Е ШЕФ ВО ГУГЛ

Основачите на “Google”, Лери Пејџ и Сергеј Брин приредија изненадување и најавија радикално...

Сопругата го фати на дело со помош на позната Интернет алатка

Маж кој на својата жена и рекол дека ги остава цигарите, бил снимен од возило на Гугл додека...

Дознајте како Гугл може да ви помогне во одлуката за вашиот нов смартфон

Гугл неодамна го пушти веб-сајтот Which Phonе. Како што кажува самото име, сајтот сугерира...

Фото: Голема е разликата меѓу Твитер и Гугл

Кога сме кај Твитер и Гугл, според фотографијава можеме да забележиме огромна разлика…

Видео: Автомобилот на Гугл подготвен за јавен сообраќај

Гугл овој систем досега го тестираше само во „Google градот“ односно на имотот на компанијата...

Ова дете го викаат Гугл, а има и зошто

Каутиља Пандит е она што народот често го нарекува жива енциклопедија. Ова момче, кое има...

„Гугл“ ќе ги пребарува и „твитовите“

Американската микроблог-мрежа „Твитер“ склучи договор со „Гугл“ благодарение на кој...

Предвидување- Што ќе се случува во следните 25 години ?

Реј Курзвел е најпознат светски футуролог за кој Бил Гејтс рекол дека е најдобро лице кое...

Гугл ја укина најдосадната опција на Интернет

Сите кои што користиме повеќе интернет сервиси кои што бараат креирање на сметка, го имаме...

Гугл во Македонија и тоа во Драчево!

Дали има некаква врска кромидот, но сепак колата на Google  која ги снима улиците заглави во...

Видео: Директорот на Гугл скокна од работ на вселената, од височина од 42 километри …

Извршниот директор на Гугл, 57 годишниот Алан Јустас вчера скокнал од височина од 42 километри...

Гугл ја исполни желбата на малата Кејт

Добриот збор железни порти отвара! Откако ова писмо на малата Кејти до Гугл се проширило...