Таг:, , , , ,

6-годишниот Џон доби громогласен аплауз од соучениците откако ја прими последната хемотерапија

Ова мало дете од Охајо добри аплауз од своите ученици од основното училиште откако им беше...

Ова девојче е вистински херој: За секоја хемотерапија се облекува како некоја од принцезите на Дизни!

Лили е 5-годишно девојче од Ирвин, Пенсилванија, кое страда од глиома на оптичкиот пат,...

Момче си ја растело косата 2 години за перики за деца кои се борат со рак

Потстрижување за почит. Светот му симнува капа на малиот Томас Мур, кој две години си ја...