Таг:, , , , , , , , , , ,

Ова се руските пилоти кои спасија 233 животи: Без многу искуство го направија невозможното

За само неколку секунди, два пилоти успеале да го приземјат онеспособениот авион во поле со...

Уметник со помош на Ајфон и природата ги оживува познатите цртани јунаци! (ФОТО)

Како и многу други фотографи, Франсоа Дурлен наоѓа инспирација во секојдневниот живот....

#365среќа Александра Ристовски: „Преку ПХВ програмата младите имаат можност да бидат промената која сакаат да ја видат во светот“

Кога мислиме на хуманост, помош и подавање рака кога е најпотребно секако помислуваме на...

Херои на денот, чие дело ќе стопи сечие срце!

Ова се дефинитивно хероите на денот, чија постапка наиде на големи пофалби од сите страни....

Видео: Дури и додека спијат, татковците се наши супер херои

За многу родители, може да се каже дека имаат шесто сетило кога нивните деца се во прашање, а...

ФОТО: Полуматурантка за пример

Полуматурантката Сара Стијеповиќ и нејзината придружба Дамјан Т. од едно основно училиште...