Таг:, , , , , , , ,

Облечен како Бетмен спасува животни од еутаназија!

Крис Ван Дорн отсекогаш бил обожавател на познатиот Бетмен така што кога започнал да...

Дали го гледавте новиот „Спајдермен: Далеку од дома“?

Дали го гледавте новиот „Спајдермен: Далеку од дома“? „Спајдермен: Далеку од дома“ веќе е...

Млад херој успеал да спаси девојче кое паднало од прозорецот на станот (ВИДЕО)

Безбедносните камери во Истанбул снимиле неверојатен момент во која тинејџер успеал да...

Куче херој го спаси животот на 7-месечно бебе откако го извлече од пожар! (ВИДЕО)

Оваа случка докажува дека одредени раси на кучиња кои се сметаат за непредвидливи па дури и...

Оваа полицајка го воодушеви светот – доеше туѓо дете за да го спаси!

Полицајката Селест Ајања од Аргентина стана ѕвезда кога на „Фејсбук“ беше објавена...

Овие животни ја препознале опасноста и ги спасиле животите на овие луѓе (ВИДЕО)

Навистина е херојско ова што го направиле животните во овие опасни ситуации! Кога човекот не...

Меси конечно го запозна детето кое носеше негов дрес од кеса (ВИДЕО)

Детето кое стана интернет сензација носејќи дрес од Меси направен од пластична кеса,...

Кога ќе помислите на откажување, сетете се на оваа мачка

Сите ние секој ден се стремиме да бидеме подобри од вчера, вложувајќи максимални трудови за...

БИДИ СУПЕРХЕРОЈ !

По завршетокот на месец октомври – месец посветен на лицата со попречености, а пред ...

ХЕРОЈОТ Е ПРОНАЈДЕН: Еве го Тетовецот Богатиновски – спасителот кај Скопје

Професорката од институтот за македонски јазик д­р Елка Јачева­ Улчар, која што преку...

Херои на денот, чие дело ќе стопи сечие срце!

Ова се дефинитивно хероите на денот, чија постапка наиде на големи пофалби од сите страни....

Храбро девојче каснато од ајкула, се вратило во океанот да ја спаси другарка си

Храбро девојче преживеало напад од ајкула, но и покрај раната на ногата, се вратило во водата...

ФОТО: Ова дете херој го ризикува својот живот за да го спаси ова кученце!

Вистински херој во Охрид: На ладното време собираше пари за настраданите од поплавените подрачја

Музичарот и фотограф Јован Куциновски денес своеволно излегол на охридскиот плоштад со...

Видео: Погледнете го овој херој што направи за време на еден напад од маскирани и вооружени бандити во еден ресторан во Русија!

Очигледно е дека треба да имате тренирано за да го направите ова! Погледнете го овој херој...

Седум години носи челичен корсет и сега има струк од 40 центиметри!

Повеќето жени посакуваат фигура на песочен часовник, но за Кели Ли Дикеј (27) тоа станало...