Таг:, , , , , , ,

Природно решение за холестеролот со домашно приготвен напиток

Еве како да го намалите ризикот од здравствени тегоби Причината за настанувањето на лошиот...

Сокот од домати ги намалува холестеролот и крвниот притисок

Доматот е многу застапен на нашите трпези. Но, дали знаете дека тој помага во намалувањето на...

Кајсиите се ваш сојузник во зачувување на здравјето

Сезоната на кајсии е во полн ек. А, тие освен што се извонредно вкусни, имаат многу позитивни...

Ротквиците се благодет на природата: Почувствувајте ја нивната магија!

Пролетта не може да се замисли без трпеза на која се присутни ротквиците. Овие коренести...

Богати со витамини – Кивите се потврден извор на здравје

Во студените зимски денови, кога епидемијата на грип е присутна, намирниците богати со...

Секое утро нека ви започне со сок од морков. Прочитајте кои се здравствените придобивки!

Во морето од модерни намирници и диетални суплементи забораваме на основната храна која...

Црна лимонада – пијалак со една состојка која лечи и подмладува

Освен фактот дека оваа лимонада е црна, истата го чисти телото од токсини, а се прави од само 3...

Изедете 5 ореви и причекајте 4 часа: Еве што ќе му се случи на вашето тело!

Според најновите истражувања, ако секој ден јадеме по една рака ореви, тоа е одличен начин да...

Оваа намирница го намалува апетитот и холестеролот

Ако сакате да ги исфрлите нездравите грицки, а ви недостига замена за нив, зошто во текот на...

Кајсиите го чуваат срцето, ги зајакнуваат коските и подмладуваат

Доколку сакате да го зачувате здравјето на срцето – јадете кајсии. Тие содржат 10 пати...

5 причини зошто е добро да се пие ракија во умерени количини

Пиењето ракија не е само доказ за машкоста или статусен симбол, туку пиењето ракија може да...

5 причини зошто медот е добар за срцето

Сигурно досега во повеќе наврати сте слушнале дека медот е добар за срцето. Комплексниот...

Јогата го намалува ризикот од срцеви заболувања

Јогата е техника која соединува ментални и спиритуални елемнти и е од голема корист за...

Што ќе се случи со вашето тело ако јадете само по 5 ореви дневно?

Постојат повеќе причини за да ги вклучите оревите во вашата секојдневна исхрана. Во...