Таг:, , , , , , ,

7 мали промени кон подобар живот

Секоја промена во животот, ни прави дисбаланс на статус кво-то. Ние секогаш тежнееме кон тоа...

Дали дебелите мажи се подобри во кревет?

Турски научници велат дека мажите со поголем стомак се подобри љубовници од оние слабите....

Кои проблеми се јавуваат ако не спиеме доволно?

Недоволно часови поминати во спиење = уморна и безживотна кожа. Еве како да го претворите...

Внимателно со стероидите- може да бидат причина за неплодност

Мажите често користат стероиди за да го подобрат својот надворешен изглед. Но, според...

Тивките симптоми на полицистичните јајници: Не ги игнорирајте и победете го овој синдром!

Синдромот на полицистични јајници (PCOS) е хормонално пореметување во репродуктивниот период...

Коприва – подарок од природата за многу здравствени проблеми

Копривата е широко распространета билка која многумина не ја сакаат затоа што при контакт...

Како жените го проценуваат изгледот на мажите?

Експериментите спроведени од психолози покажуваат дека се потребни само 10 секунди за да...

Насловната страница на „Вог“ и припадна на албино жена

Португалскиот „Вог“ со своето априлско издание напиша историја- насловната страница и...

Обетки кои штитат од несакана бременост?

Постојат неколку методи на контрацепција кои ги штитат жените од несакана бременост....

Какви бакнежи сакаат жените, а какви мажите?

Бакнежите се прекрасен дел од секојдневниот живот, најмногу поради тоа што никогаш не...

Јајца или житарици за појадок? Што да изберете?

Иако често го занемаруваме – појадокот е најважниот оброк во текот на денот....

Прв пат доживеала оргазам на 43 години, а сега го открива решението на сите жени!

Многу жени мачат мака да постигнат оргазам – се обидуваат со најразлични пози,...

Внимателно: Оваа храна создава зависност, како алкохолот и лековите

Овој вид на храна предизвикува силно задоволство и колку повеќе ја јадеме имаме уште...

Секој маж има утринска „тајна“ која жените би требало да ја знаат

Факт е дека машкото и женското тело се разликуваат растично, но дали го знаевте ова? Оваа...

За време на месечниот циклус, секоја жена треба да ги избегнува овие намирници!

Оние денови во месецот кои се самите по себе непријатни, сигурно не сакате да ги направите...

Желбата за секс се намалува поради овие намирници!

Како што постојат афродизијаци – храна која го зголемува либидото, така постојат и...

Не можете ни да знаете што им правите: Ситници со кои несвесно “ги палите“ мажите!

Постојат голем број на работи поради кои на момците им се и тоа како секси, а жените несвесно...

КАКО СЕКСОТ ГО ОБЛИКУВА ЖЕНСКИОТ ГАЗ

 Според експертизата на интернет, за време на сексот се лачат хормони што го менуваат...

ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО МОЗОКОТ НА ТИНЕЈЏЕРИТЕ?

 Непредвидливото и понекогаш неразбирливо однесување на тинејџерите е неоткриена...

Докажано: На жените им е потешко да ослабат

Група британски и американски научници утврдија дека поради влијанието на хормоните на...