Таг:, , , , , , , , , ,

Избери светлина и во најтемните денови од својот живот

Се е во твои раце, ти одлучуваш дали ќе му се препуштиш на мракот или ќе пронајдеш светлина...

Не е важно каде си бил, важно е да продолжиш напред

Имаш моќ, премногу моќ за да не дозволиш еден камен од минатото да те попречува како да е...

Нешта за кои горчливо ќе се каете за 10 години

Нештата кои ги правиме, или не ги правиме денес, во иднина може да станат големи грешки или...

За деновите кога не знаеш како да станеш од кревет…

Во деновите кога твоите мисли се потешки од твоето тело, кога твојот ум ги парализира твоите...

Мудри цитати на Нелсон Мандела

„Откако ќе се качите на планината, ќе сфатите дека има уште многу планини на кои треба да се...

Совети како повеќе да се цените себеси

Доволно сте добри за сѐ што посакувате. Работете на себеси и потрудете се тоа да го...

Вистинско време не е она кое вие го планирате, туку она кое ви е судено

Одложувањето на некои нешта всушност нѐ штити од некои лоши моменти. Никој од нас не може да...

Не сокривај се себеси – баш ти е гајле што мислат другите

Ако си доволно среќна да бидеш емотивна личност, веројатно не се сметаш за среќна личност....

Лекции од животот – Да, смееш да бидеш себична!

„Не биди себична“. Оваа фраза повеќето од нас постојано ја слушале додека растеле. Нашето...

10 реченици кои ќе ве направат посилни

1. Луѓето не се против тебе, тие се за себе! 2. Не качувај се на врвот на планината за да те види...

Инспиративни цитати кои ќе ве мотивираат и инспирираат

За да го разубавиме и подобриме вашиот ден, ви споделуваме неколку мотивациони пораки кои ќе...

Моќна фотосесија на жена која се подготвува за битката против најтешката болест

Фотографот Менди Паркс успеал да ја долови убавината, храброста и болката на жената која се...

Почетна точка на секој успех е желбата..

Успехот е нешто кон кое тежнеат сите луѓе. Во моментите кога не знаете како да го постигнете,...

11 годишно дете јаде за да се здебели и да го спаси татко му

Љубовта на децата кон родителите е навистина голема. Дете од Кина се обидува да се здебели за...

Не лажете се, добрите луѓе не се глупави…

Не лажете се. Добрите луѓе не се глупави. Напротив! Често имаат исклучиво висок коефициент на...

Австрија тагува по Ники Лауда: Почина легендарниот шампион на Формула 1!

Трикратниот Формула 1 шампион, легендарниот Ники Лауда почина на 70-годишна возраст. Лауда ја...

Ова е рецептот за успех!

Сите копнеат по успех. Успехот го храни нашето его. Успешен човек е исполнетчовек. Меѓутоа за...

Нов тренд: Оваа бојa на коса е моментално најпопуларна.!

Оваа необична боја на коса ги воодушевува сите љубителки на впечатливите нијанси кои не...

Мотивациски говори – “Приказна за хероите од мојот град”

Црвениот крст на Република Македонија – Општинска организација Гази Баба – Скопје...

5 женски квалитети кои се неодоливи за мажите

Секако, секој маж сака убава и атрактивна жена. Но, сите ние сме различни човечки суштетства...