Таг:, , , , , , , , , , , ,

Еве како да избегнете сува кожа оваа зима!

Како што се менуваат сезоните со промена на облеката, треба да го промените и начинот на...

За рамен стомак и тенок струк користете ги овие зачини

Зачините не служат само за подобрување на вкусот на храната, тие се и одличен извор на важни...

6 најважни хранливи материи кои секоја жена мора да ги внесува во бременоста

За здрав и правилен развој на бебето во стомакот потребно е да се внесуваат правилните...

Ситуации во кои јадете, но храна не ви е потребна

Честопати ни се случува да чувствуваме глад, во моменти кога не сме гладни. Тоа е само маска...

Во кој дел од денот е најубаво да јадете јаболко?

Јаболкото е едно од најздравите овошја, но и едно од најомилените на многу луѓе. Јаболкото...

ИСПИЈТЕ ЈА ОВАА НАПИВКА ПРЕД СПИЕЊЕ И „СКИНЕТЕ“ ГО ВИШОКОТ КИЛОГРАМИ!

Детоксикацијата е многу важна за човечкиот организам, бидејќи така ги елеминирате...

ХРАНА КОЈА ЛОШО ВЛИЈАЕ НА РАЗВОЈОТ НА МОЗОКОТ НА БЕБЕТО

Правилната исхрана во бременоста е од голема важност за здравјето на идната мајка, но и за...

Што се случува ако пиете јаболков оцет на празен желудник?

Многу сме слушале за јаболковиот оцет, дека ферментираниот оцет е полн со влакна и хранливи...

Тие го исфрлиле месото од исхраната за да ослабат, но се испоставило дека тоа било лоша одлука

Три жени раскажаа како и колку исфрлувањето на месо од исхраната лошо влијаело врз нивната...

Еве колку би ослабеле ако целосно престанете да јадете леб

Експертите објаснуваат дали избегнувањето на леб може драстично да влијае на вашата...