Таг:, , , , , , ,

#СреќаНаДенот: Екипи на општина Карпош спасија маче заглавено во решетки

Среќна вест ни доаѓа од Општина Карпош. Како што известува Булевар, вчера во доцните часови...

Ова е човекот кој им ги разубавува последните денови од животот на болните деца

Според одделот за здравство и социјални услуги во Америка, денес има преку 400.000 деца кои се...

Да му погомнеме на Тео!

Среќа е да се помага! Па така, повикот на социјалните мрежи за помош на Тео кој има потреба од...

Овој бездомник побарал помош од полицаец, а добил…

Побарал само вода, а добил многу повеќе! Кога бездомникот по име Боби, го сретнал полицаецот...

10 добри дела фатени на камера кои ќе ви ја вратат надежта (ВИДЕО)

Светот е сурово место за живеење и мора да подадеме рака на некој кому му е потребна кога...

Предпразничен хуманитарен настан во основното училиште за деца со посебни потреби „Иднина“

Хуманоста е повеќе од збор, хуманоста е дејствување, хуманоста значи подадена рака,...

Ријана е прогласена за Хуманитарец на годината

Ријана навистина силно блеска како дијамант кога се работи за хуманост. Тоа го потврдува и...

Најдоброто изненадување досега – Доказ дека хуманоста сеуште постои (ВИДЕО)

Многу често забораваме дека најчесто е потребно многу малку за да усреќите некого. Во...

Совршена спојка на хоби и хуманост во едно (ВИДЕО)

Овој човек на успешен начин ги комбинира овие две работи кои не толку често одат заедно во...

Хуманоста е сеуште жива- Видео кое ќе ве натера да пуштите солза

Ако размислувате за тоа дали во светот преовладува доброто или злото – можеби никогаш...

Една година подоцна: Жената која го спаси преслабото „дете-вештер“ ја пресоздаде нивната хит фотографија

Момчето, кое беше прогонето од своето семејство поради „вештерство“ и спасено од...

Убивани за нивното крзно – кажете стоп на насилството врз животни

Пред два месеци, светсткото здружение за правата на животни ПЕТА објави видео коешто го...

Дознајте како денес да ја донирате вишокот храна од новогодишната ноќ за бездомниците

Здружението на граѓани „Љубезност“ ги повикува сите хумани луѓе, на кои ќе им остане вишок...

Празничен воз кој патува низ Канада и шири празничен дух и хуманост

Од 1998 Канадскиот пасифички празничен воз праќа две локомотиви низ Северна Америка за да го...

Жената која го спаси „детето-вештер“ прогласена за Најинспиративна личност за 2016

Хуманитарката, која го спаси прегладнетото детенце обвинето за вештерство во Нигерија,...

Обележување на Светскиот ден на лицата со пречки во развојот со хуманитарна забава во Велес

По повод светскиот ден на лицата со пречки во развојот, хуманитарната компанија Рековинст и...

Протест во Кочани за санкционирање на „монструмот“ кој се изживува со животни

Повеќе здруженија за заштита на животните денеска во Кочани протестираа поради тоа што...

8 годишно момче ја донираше својата коса за децата кои боледуваат од канцер

Идејата се родила во моментот кога Томас Мур ја видел својата мајка како гледа видео на...

12 годишно момче рачно изработува плишани играчки, а потоа ги подарува на болните дечиња

За Кампбел Ремес би помислиле дека е просечно момче, но тоа што го прави ова дете посебно е...

ВИДЕО: Не треба да сте супер херој за да правите добри работи!

„Човекот во редицата“ е едно од најгледаните видеа на Јутуб од ваков карактер. Ќе ви го...