Таг:, , , , , , , , ,

Слатки разиграни близначиња (ВИДЕО)

Среќа се децата, а уште поголема среќа се разиграни и весели деца. Наша позитивна на денот се...

5 АКТИВНОСТИ ШТО МОЖЕТЕ ДА ГИ ПРАВИТЕ СО ВАШИТЕ ДЕЦА ВО ПРИРОДА

  Кои се вашите најдраги спомени од детството? Сигурно тоа се спомени поминати надвор во...

Зошто детската игра на отворено е најдобрата опција за вашето дете

Играта може да биде одлично средство во процесот на учењето или во стекнувањето нови знаења...

Доказ дека го бива: Боки 13 дава кош (ВИДЕО)

Популарниот Боки 13 на својот инстаграм-профил објави краток видеоклип на кој го гледаме...

„Се или нешто“: Играше по астролошки бројки и со крст осветен во Ерусалим и освои огромна сума

Оваа среда наспроти Лила во „Се или нешто“ и во битка со банкарот застана скопјанката...

дали полица полна со трофеи значи дека вашето дете е најдобро? Како да се поттикне здрав натпреварувачки дух?

За некои родители зборот натпреварување е неприфатлив. Не само што натпреварувањето им...

Кој хороскопски знак сака брзо додворување со секс, кои се верни, а кои внимателни?

Биковите доколку почувствуваат дека страста во врската ја снемува, тие возбудата ја бараат...

ВИДЕО: Што се пребаруваше најмногу на Гугл во 2016 година?

„Гугл“ објави листа на најпопуларните теми кои биле пребарувани во текот на 2016 година. Оваа...

Синот на Бекамови вели тато се подготвува 10 минути, а мама 10 часа

Круз Бекам се пошегува на сметка на својата славна мајка Викторија велејќи дека и требаат...

Игрите кои порано ги игравме на компјутер имале тајна задача

Игрите кои Мајкрософт ги нудеше на Виндоус, како што се „Солитер“ и „Фри Сел“ и...

Хисни се налути што Влатко многу знае: Нека си игра сам тој ако така (ВИДЕО)

Натпреварувач во квизот „Арена“ го остави микрофонот и го напушти видеото бидејќи еден...

ФОТО: Создал специјален монопол за да ја побара саканата за жена

Кога Џастин Лебон решил да ја побара својата сакана за жена, тој знаел точно како треба да...

Најбизарни интеренет предизвици, кои не треба да ги направите (ВИДЕО)

Некогаш немора да пробате нешто за да знаете дека не е во ред, за тоа постојат туѓите грешки. ...

Дали вие би ја отстраниле оваа лузна од вашето тело?

Сите имаме свои несовршености и несигурности, но најдобро е да си ги прифатиме и да живееме...

10 причини зошто да посвоите мачка (ВИДЕО)

Доколку не сте големи фанови на мачките или пак не сакате да чувате една во вашиот дом, треба...

Се сеќавате на момчето од „Два и пол мажи“ – Нема да ви се верува како изгледа денес!

Дваесетгодишниот Ангус Т. Џонс некогаш беше еден од најплатените млади ѕвезди. Како дел од...

ВИДЕО: Натопила пола лимон во сода бикарбона – Тоа што го постигнала е фантастично!

Кај секоја домаќинка и домаќин, хигиената на куќата е на прво место, но никој не вели дека тоа...

Преслатки моменти на игра меѓу бебиња и хаски

Хаските се познати како раса на кучиња кои го обожуваат семејството, а по ова видео може да...

Nintendo го собори рекордот на Токиската берза, заработи 4,5 милијарди долари за еден ден

Ако пред две недели некој ви кажал дека една практично обична игра ќе го освои светот, ќе...

Џастин Бибер стана зависен од играта “Pokemon GO”?!

Играта “Pokemon GO” за многу кратко време го освои светот. Многу луѓе од Њујорк сметаат дека...