Таг:, , , , ,

Како да му пружите забава на вашето куче во затворен простор?

Моменталната ситуација не погодува сите, а особено нашите миленици кои со нетрпение...

Друштвени игри за релаксација и забава за време на изолација

Друштвените игри се идеална забава за време на изолација кои се препорачуваат за сите...

Се сеќавате ли кога бевме деца? Ѕвоневме на вратата на комшијата и бегавме…

Се сеќаваш ли кога бевме деца?   Тогаш времето поминуваше многу поинаку, навиките беа други,...

За сите оние кои се родени во 1960, 1970, 1980 години: Како ли преживеавме?

Се возевме во фиќо и 101 без појаси, петорица на задните седишта, додека мајката на цел глас...

А1 Македонија го најавува A1 Game Fest 2019 – најголемиот гејминг настан за оваа година

А1 Македонија со гордост го најавува A1 Game Fest 2019, најголемиот гејминг настан за оваа година...

Разбудете му ја фантазијата: 10 секси пораки на кои нема да одолее!

Ви предложуваме да обрнете внимание на листата текстуални пораки кои вашиот партнер одвај...

Кои се петте најпознатите коцкари во светот?

Коцкањето е порок кој е стар колку и парите и многу луѓе имаат неодолива желба да се коцкаат...

4 најдобри подароци за вашето дете кои ќе ги памети цел живот!

Како што се наближуваат новогодишните и божиќните празници сѐ повеќе размислувате за...

Се отвори зимскиот гејминг центар „Дежа Ву Парк“: Местото каде што детските фантазии стануваат реалност!

Во текот на изминатите години „Дежа ву“ прерасна во бренд кој ги собира на едно место...

Децата од напредната група на IThink Академијата при Сеавус Едукативниот Центар беа дел од светската недела на програмирање

Академијата IThink  при Сеавус Едукативниот Центар, веќе втора година по ред ги запознава...

Работи кои ги одбележаа 90-тите години, а ќе ги разберат само луѓето родени пред 2000-та година

Се сеќавате ли какво беше чувството да се чека да поминат рекламите на радио за да ја снимите...

Уметник преку илустрации ги прикажува своите спомени од детството (ГАЛЕРИЈА)

Иако секој од нас има различни спомени од детството, овој значаен период во нашите животи е...

Заборавете на ограничувањата со новите moto g6 и moto e5

Motorola го претстави новото moto e5 семејство на смартфони на 19 април 2018 година на глобален настан...

Се сеќаваш ли кога бевме деца и од WC викавме „Мамо! Готов сум“…

Се сеќаваш ли кога бевме деца: -од WC викавме “Мамо! Готов сум”. -ѕвоневме на вратата на...

КАКО ТЕХНОЛОГИЈАТА И ВИДЕО ИГРИТЕ ВЛИЈААТ ВРЗ МОЗОКОТ НА ДЕЦАТА?

  Дали треба да сме загрижени како техонологијата влијае врз развојот на мозокот на...

ИЗМИСЛИЛ ЕДНА ОД НАЈПОПУЛАРНИТЕ ИГРИ, А НЕ ЗАРАБОТИЛ НИ ЦЕНТ

Solitaire за Windows е една од најпопуларните компјутерски игри на сите времиња. Играта наполни 25...