Таг:, , , , ,

ВАНЕ КОСТУРАНОВ – УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР НА ФЕСТИВАЛОТ ЛИТЕРА 2020

Познатиот сликар и илустратор Ване Костуранов ќе биде уметнички директор на овогодишното...

Искрени илустрации кои објаснуваат што не е во ред со денешното општество! (ФОТО)

Илустрациите на Џон Холкрофт вознемируваат но, во позитивна смисла. Гледајќи ги нив, гледаме...

10 хумористични илустрации низ кои ќе се препознае секоја бремена жена

Во претходната серија илустрации, илустраторот Yehuda Devir од Тел Авив го прикажуваше целиот...

Овој илустратор ги прикажува љубовта и интимноста толку реално што може да ги почувствувате

Yang Se Eun, познат како Zipcy е илустратор од Јужна Кореја. Овој уметник е познат по неговите...

Како би изгледале лошите ликови од Дизниевите анимирани филмови во реалниот живот?

Јирка Винс Јонатан Ватајнен е графички дизајнер и илустратор од Финска кој се обидува на...

6 фази низ кои минувате кога спиете со вашиот партнер

Спиењето заедно со друга личност си има свои предности и недостатоци. Не сакаме да спиеме...