Таг:, , , , ,

Ристана и Ванчо од Охрид на 53 години првпат станаа родители на близнаците Стефан и Стефанија

29 октомври е најсреќниот ден во животот на Ристана и Ванчо Ѓорѓиеви од Охрид. По...

Славната пејачка го роди своето прво дете на 44-годишна возраст!

Натали Имбрулија го роди своето прво дете на 44. години зачнато со ин витро со помош на...

41 година од првото Ин Витро бебе: Ова е жената која беше првото бебе родено на овој начин!

Во 23:47 часот на 25 јули 1978 година, се роди бебе со царски рез во болницата „Royal Oldham“ во...

Моќна фотографија од бебе во срце од шприцови покажува низ што поминуваат жените со „ин витро“

Моќна фотографија, која на одличен начин ја опишува болката и радоста на вештачкото...