Таг:, , , , , , , , , , ,

17.000 причини да ја посетите Индонезија: Ретки розови плажи, гуштери од 100 кг, нуркање и сурфање!

Бали е островот кој поради своите плажи, природната убавина, културата и гастрономијата се...

Брачен пар во Индонезија го крстил детето Гугл

Родителите на своето бебе во Индонезија му го дале името Гугл, токму по најпознатиот...

Најдебелото дете во светот ослабе 99 килограми и се чувствува одлично! (ФОТО)

Арја Пермана е дете од Индонезија кое на 10 годишна возраст имало тежина од 192 килограми....

Ова е најубавиот пазар во светот: За нас магична глетка, а за работниците тежок живот!

Престојувајќи во Борнео во Индонезија, фотографот Фаузан Маудудин снимил серија извонредни...

Десет најпосетувани градови за 2017 година

Социјалната мрежа Инстаграм започна да се користи во 2010 година и за овие седум години успеа...

Откриен е нов вид кој личи на Јода од „Војна на ѕвездите“

Како неофицијален празник на „Војна на ѕвездите“ е познат 4-ти мај. Додека многумина го...

Има 145 години, погребал 4 жени и сите свои деца (видео)

Мбах Готхо од Индонезија тврди дека е најстариот човек на светот. Според документите кои во...

Се појавил пред мама и тато по 3 години со 20 килограми помалку: Родителите не го препознале, таткото поверувал “од трета”

Ваква интересна ситуација одамна не сте виделе. Необична снимка се појавила на ЈуТјуб кога...

Се сеќавате ли на детето кое пушеше 40 цигари дневно? Еве како изгледа 8 години подоцна

Алди Ризал од сиромашното село во Суматра, Индонезија  уште како двегодишно дете го...

Дете на 10 години тежи 192 килограми, со строга диета се обидуваат да му го спасат животот

Арја Пермана има само 10 години, а тежи 192 килограми. Неговите родители очајно се обидуваат да...