Таг:, , , , , , , , , ,

Сексот го подобрува помнењето на жените

Канадските научници истражувале дали сексот може да го подобри помнењето кај жените за...

Знаете ли што е ефектот на Барнум или зошто астролозите толку лесно нè “читаат”?

Одговорот на ова прашање лежи во нешто што психолозите го нарекуваат ефектот на Барнум. Овој...

Дали им верувате на сите информации кои ќе ги прочитате на социјалните мрежи?

Лагите кои се шират на социјалните мрежи можат да наштетат на секој од нас, па дури и на...

Колку мегапиксели има човечко око?

Според научникот и фотографот, д-р Роџер Кларк, резолуцијата на човечкото око е 576...

Родители бидете внимателни! Вашите деца слепо му веруваат на интернетот!

Се што ќе прочитаат на интернет страните, за тинејџерите е веродостојно, бидејќи слепо...

Љубовни грешки кои не смеете да ги правите на почетокот на врската

Иако сите сакаме партнер кој е грижлив и кој прави се за да не развесели и да ни покаже колку...

Овие информации треба веднаш да ги избришете од вашиот Фејсбук профил!

Со речиси две милијарди корисници, Фејсбук е највлијателната социјална мрежа во светот и...

Facebook воведе алатка со која ќе дознаете дали вестите што ги читате се лажни

По крвопролевањето за време на концерт во Лас Вегас минатата недела, Facebook повторно се соочи...

Што СЕ` Фејсбук ЗНАЕ ЗА ВАС?

Цукерберг знае прилично доста информации за вас. Фејсбук има приближно две милијарди...

10 совети од Facebook како да препознаеме лажни вести

Темата за лажните вести е особено актуелна во последните месеци. Лажни информации се шират...

Дали знаете кои се најчестите презимиња во Македонија?

Ако сте љубопитни да истражите повеќе информации за своето презиме или кои се најраширени...

Дали сте знаеле дека сливата е мултивитаминска бомба?

Совршената комбинација од витамин Ц, витамин Е и витамин Б6, вклучувајќи и други витамини го...

Фејсбук воведе новина во чекирањето на локации

Фејсбук воведува уште една новина, а тоа е опцијата Place Tips која на корисниците би требало да...