Таг:, , , , , , , , , , ,

Грчка црква ќе благословува шума за да ја заштити од инсектите

Една црква во северна Грција соопштила дека се подготвува да благослови шума близу Солун...

Кои се најбизарните фетиши?

Ако мислите дека работите кои ве возбудуваат се чудни, можете да го погледнете списокот на...

Доколку го забележите ова во брашното, фрлете го веднаш!

Кратката објава на една Австралијанка на Фејсбук „Тие мали траги во брашното“ била доволна...

9 најопасни инсекти во светот (ВИДЕО)

Од смртоносни комарци, до мравки чиј убод боли повеќе од куршум.  Низ светот има, среќа не кај...

Еве како да ги избркате комарците со помош на кафе

Летото е одлична сезона да поминете време во природа, со семејството и пријателите, на...

Како да се искористи талогот од кафе

Сигурно многумина од вас секојдневно си прават домашно црно кафе и при миење на садовите се...