Таг:, , , , , , , ,

Не плаши се да ги искажеш своите чувства – Немаш што да изгубиш, но имаш многу да добиеш

Гордоста никому не донела ништо добро. Немој да дозволуваш твоите чувства да гнијат внатре...

Директното зборување е знак на здрава личност

Без наговестувања и двосмислености. Еден од знаците на здрава, урамнотежена личност е...

Најважниот знак кој докажува дека сте во среќна и долготрајна љубовта врска

Ова е главниот знак дека вие имате исполнета врска која ја очекува долга и среќна иднина...

Уморна сум да велам ВО РЕД на нешта кои воопшто не се во ред

Во ред е да се каже НЕ. Во ред е да се каже НЕ МОЖАМ. Во ред е да се каже ТОА НЕ Е ВО РЕД. Во ред е...

Користете ги зборовите за да создавате, а не за да уништувате

„Ако бараме најмал заеднички содржател на сите човечки проблеми, конфликти, војни, повреди...

Давајќи им ја премногу на оние кои не ја заслужуваат, си должиш себеси – љубов!

Си должиш љубов себеси, си му ја дал на оние кои воопшто не ја заслужуваат. Си должиш време...

Не можеш да натераш некој да те сака – Но можеш да ги сакаш уште повеќе оние кои веќе те сакаат

Не моли за нечие внимание и не моли за нечие срце. И колку љубов да му подаруваш некому,...

Најтешко е да се изговорат најважните нешта – Затоа што тие имаат моќ да променат сè

Но што е сето тоа наспроти ризикот и една мала ронка надеж дека можеби следниот пат ќе биде...

Колку пати во животот сте рекле „Не е важно“ а било важно и тоа многу?

Колку пати во животот сте рекле „не е важно“ а било многу повеќе од важно, и колку пати сте...

Луѓето со високи морални принципи и интегритет ги прават овие нешта

Да се има ваков човек во вашиот живот е вистинско богатство Единствени се Не се претенциозна...

Она што не ми припаѓа мене – ГО ПУШТАМ!

Да заробиш некого со љубомора сигурно нема да те доведе до среќата. Зошто да бидеш љубоморен?...

Што ако сте во брак и се заљубите во друг маж

Сите знаеме дека борбата против чувствата е бескорисна. Но, што да направите ако се заљубите...

Добрите луѓе не се глупави!

Колку нечовекот може да ве повреди, толку Бог може да ве награди.  Немојте да се лажете,...

Децата не разликуваат раса и религија: Овие 5-годишни најдобри пријатели решиле да ја „збунат“ наставничката

Петгодишниот Јакс и неговиот најдобар пријател Реди во еден момент посакале да се...

Лажни пријателства и глума – НЕ благодарам!

Ги има многу такви кои глумат дека се со нас и во добро и во зло, но многу брзо го откриваат...

Само кога постои искреност, односот помеѓу двајца луѓе може да успее

Со тоа што ги пуштате луѓето во вашиот живот, се изложувате на ризик во кој можете да ги...

Твое е да останеш човек, сѐ друго ќе си дојде на свое место

Не ја префрлајте вината на времето. ‘Лоши се времињата’- па не може да се биде добар човек....

Зошто тврдоглаво ги држиме оние што ни го кршат срцето

Колку пати сте си ветиле дека веќе нема да ги повторувате истите грешки, но на крајот...

Љубовна приказна за едно солено кафе која ќе ги растопи и ледените срца

За вистинската љубов, вреди да се жртвуваш Ја запознал на забава. Била прекрасна, многу...

Вечната дилема е решена: Кој лаже повеќе – мажите или жените?

Мажите ќе кажат дека жените лажат повеќе, а жените обратно, но истражувањата го имаат...